kocaeli , 11-08-2020

SNG Travel ile vizeniz ayağınıza gelsin!

İzmit’te turizm sektöründe hizmet veren SNG Travel turizm Danışmanlık, müşterilerine sadece tur hizmeti vermekle kalmıyor, onların her türlü vize işlemlerini de hallediyor. Siz evrakları teslim ediyorsunuz vizeniz ayağınıza geliyor

15:35:08 | 2018-03-12

RÖPORTAJ: SEMRA ÇELİK
FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Turizm sektöründeki 12 yıllık tecrübesinin ardından SNG Travel Turizm’i kuran Gülnaz Ademoğlu, kaliteli hizmet anlayışıyla kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Alanında isim yapmış, güvenilir tur şirketleriyle anlaşmalı olarak çalışan SNG Travel Turizm Danışmanlık’ın; otel rezervasyonları, uçak biletleri, otobüs biletleri, konaklama hizmetlerinin yanı sıra müşterilerine vize işlemleri konusunda da yardımcı oluyor. SNG Travel Turizm Danışmanlık’ın müşterileri, evraklarını teslim ediyor; tüm işlemler firma tarafından takip ediliyor. Tüm bunların dışında, kendisi de Bulgaristan göçmeni olan Gülnaz Ademoğlu, SNG Travel Turizm Danışmanlık bünyesinde Bulgaristan göçmenlerinin vatandaşlıklarını alma sürecinde onlara destek oluyor. İzmit’te bu hizmeti veren tek turizm danışmanlık şirketi olan SNG Travel Turizm Danışmanlık’ın, Bulgaristan’dan göç eden kişilerin vatandaşlık taleplerinin onaylanması sürecinde verdiği danışmanlık hizmetiyle fark yaratıyor.

 

Gülnaz Hanım, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1990 Bulgaristan göçmeniyim. Bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra İzmite taşındım. İzmit’te köklü turizm firmalarında finans direktörü olarak çalıştım.

 

 

Turizm sektörüne geçişiniz nasıl oldu?

Turizm sektöründe finans direktörü olarak çalışırken, edindiğim tecrübelere dayanarak tur operatörlerinin düzenlediği çeşitli infolara katıldım. Otellerde verilen hizmeti yerinde görme olanağı buldum. Bir Bulgaristan muhaciri olarak şunu söyleyebilirim ki bize görev verildiğinde her şeyi bilmek ve yardımcı olmak isteriz. Bu işi tamamen öğrendikten sonra kendi yolumda yürümeye karar verdim. Akabinde SNG Travel Turizm Danışmanlık kuruldu.

SNG Travel hangi hizmetleri veriyor?

Çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Otel rezervasyonları, uçak biletleri, otobüs biletleri, yurt dışında dil eğitimi, vize işlemleri, yani anlayacağınız turizmle ilgili her şey. Tüm Türkiye, Avrupa, Amerika ve  Kanada’ya da hizmet vermeye başladık. Avrupa’dan Amerika’ya kadar vize imkanı sağlıyoruz. Avrupa başta olmak üzere, misafirlerimizin canı nereye gitmek istiyorsa, SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak keyiflerine özel planlamalarımızla onlara destek oluyoruz.

 

YURT İÇİ TURLARI VE GEZİLERİ BAŞLIYOR

Hangi tur şirketleriyle çalışıyorsunuz?

İzmit’in büyük şirketleriyle sözleşmelerimiz var. Acarlar Turizm, Kocaeli Turizm, Tuncay Turizm, Kuş Turizm, Coral Travel, Kaya Plazzo, Crystal Group, Eftelya Otelleri, Sueno Otel, Arkas Turizm’in otellerini ve gemi turlarını satıyoruz. Pronto Tur, Kafe Tur, Puzzle Travel ve MNG Turizm ile anlaşmalarımız var. Antalya, Bodrum bölgesindeki tüm otellerle çalışıyoruz.

Yakın zamanda bir turunuz olacak mı?

Yakın zamanda Selanik ve Balkanlar turumuz olacak. Kıbrıs, Prag, İtalya turlarımız var. Mart ayı itibariyle şirketimizin münferit olarak düzenlediği yurt içi gezileri başlayacak. Önce Eskişehir’e gittik; ardından Kapadokya, Safranbolu, Çanakkale, Ankara ve Alaçatı Festivali ile devam edeceğiz. SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak ilk önce yurdumuzu gezip daha sonra yurt dışına açılmayı düşünüyoruz.

Vatandaşlık hizmetlerine dönecek olursak, Bulgaristan göçmenleri vatandaşlıklarını yeniden talep edebiliyor. Sizin de SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak bu kapsamda çalışmalarınız var…

Bulgaristan göçleri 1920 yılında başladı ve bugünlere kadar yaklaşık 500 bin kişi göç etti. Bulgaristan’dan göç eden vatandaşlara tekrar vatandaşlığını talep etme hakkı tanındı. Biz de SNG Travel olarak bu konuda Bulgaristan Konsolosluğu ile çalışıyoruz. Misafirlerimizi bilgilendirip hiçbir komisyon talep etmeden yol haritalarını çiziyoruz.

Nasıl bir yol izleniyor?

Çifte vatandaşlık için 1920’lere kadar inebiliyoruz. Güzel bir fizibilite yapıp kişi soy ağacını çıkardıktan sonra Bulgaristan Adalet Bakanlığıyla iletişime geçiyoruz. Misafirlerimizin doğum belgeleriyle Bulgaristan Adalet Bakanlığı’ndan çifte vatandaş taleplerini onaylayıp yol haritalarını izliyoruz. Bu süreç 2 yılı kapsıyor. Ben de dediğim gibi Bulgaristan göçmeniyim ve çift vatandaşlığım var. O nedenle bu konuda misafirlerime tüm detaylarıyla hizmet vermeye çalışıyorum.

Bu hizmeti İzmit’te yalnızca siz mi veriyorsunuz?

Evet yalnızca biz veriyoruz. Bu konuda hizmet vermekten de onur duyuyorum.

SNG Travel Turizm Danışmanlık, vize işlemleri konusunda da hizmet veriyor, değil mi?

Kişi herhangi bir seyahate çıksın ya da münferit olarak yurt dışına gitsin, vize işlemlerini onun yerine hallediyoruz. Bütün evraklar bize teslim edildikten 1 hafta sonra vizeniz ayağınıza geliyor.

Bu işlem için hangi evraklar gerekiyor?

Ana evrak olarak Bulgaristan vizesinde; 3 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekiyor) ve bankadan hesap ekstresi talep ediyoruz. Bu evraklar bize geldikten sonra eğer misafirlerimizin bir otel rezervasyonu varsa onu talep ediyoruz, yoksa biz otel rezervasyonunu yapıyoruz fakat ince bir detay kişinin çalıştığı sektör ve gitmek istediği ülkeye göre evraklar farklılık gösteriyor.

Bu süreçte bütün işlemlerle siz mi ilgileniyorsunuz?

Misafirlerimiz evraklarını bize getirdikten sonra onlara hiçbir sorumluluk bırakmadan her şeyle biz ilgileniyoruz. Örneğin; Almanya, İtalya, Yunanistan ve diğer ülkelerin konsoloslukları parmak izine davet ediyor. Misafirimiz eğer daha önce başka bir ülkeye gitmişse ve yakın zamanda parmak izi verdiyse o zaman parmak izine gerek kalmıyor. Her şeyi biz hallediyoruz.

Bulgaristan vizesi için hizmet bedeli nedir?

Bulgaristan vizesi için İzmit’te çeşitli kurum ve kuruluşlar 165 Euro ücret alıyorlar. Biz SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak mutlaka altında ve en uygun rakamları telaffuz ediyoruz. Bulgaristan haricinde diğer vizelerde rakam farklılık gösteriyor.

 

SAĞLIK TURİZMİNE HAZIRLANIYORUZ

Gelecek dönem için yeni bir projeniz var mı?

Yurt dışı turları planlıyorum. Yunanistan ve Balkanlar başta olmak üzere… Bunların dışında sağlık turizmini hayata geçirmeyi planlıyorum. Yurt dışından Türkiye’ye gelen misafirlerimiz burada çeşitli operasyonlarını yaptırdıktan sonra kendileriyle ilgilenmemizi istiyorlar. Benim de gelecek dönemde hayata geçirmek istediğim projem, Türkiye’ye herhangi bir sağlık operasyonu için gelen misafirlerimizi karşılamak, konaklamalarıyla ilgilenmek, operasyonlarını yaptırdıktan sonra tekrar yurt dışına uğurlamak.

SNG Travel Turizm Danışmanlık yurt dışında da şubeleri olacak mı?

SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak gelecekte kesinlikle yurt dışına açılmayı planlıyoruz. Bulgaristan’da benim doğup büyüdüğüm Gotse Delçev’de yeğenlerimin ilgilendiği bir şirketimiz daha var. Hedefim burada yaptığım işi oraya taşımak. Benim doğup büyüdüğüm topraklar olan Bansko Kayak Turizm Merkezi’ne buradan misafir gönderiyorum. Üstelik transferleri de dahil. Bansko’daki Regnum, Casa Karino otelleriyle ve birçok diğer otelle sözleşmemiz yapıldı. Bu konuda 2018 kış sezonu için iddialıyız.  SNG Travel Turizm Danışmanlık olarak kuruluşu yeni olmasına rağmen kısa sürede kaliteli hizmeti ile güzel başarılara imza attık. Bu da gösteriyor ki SNG Travel Turizm Danışmanlık geleceği oldukça parlak bir firma.

İLETİŞİM

ADRES; Kemalpaşa Mahallesi Hürriyet Cad No 25 Kat:2 41100 İzmit/Kocaeli

TELEFON: (O262) 331 21 83

 
ETİKET :   SNG Travel Turizm Danışmanlık kocaeli tatil vize interrail turizm yurt dışı Acarlar Turizm Kocaeli Turizm Tuncay Turizm Kuş Turizm Coral Travel Kaya Plazzo Crystal Group Eftelya Otelleri Sueno Otel Arkas Turizm Pronto Tur Kafe Tur Puzzle Travel MNG Turizm

Tümü