kocaeli , 14-12-2019

Sınav Koleji, Kocaeli kampüsünü tanıttı

1992 yılında kurulan ve ülke genelinde yaygın bir eğitim kurumu haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Kocaeli’de yapımına başlanan Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü’nü basına tanıttı

12:56:41 | 2019-01-19

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

Ülkemizde eğitimin öncü kurumlarından biri olan ve kaliteli eğitim anlayışını tüm Türkiye’de yaygınlaştıran Sınav Eğitim Kurumları, Kocaeli’ye geliyor. Kartepe İstasyon Mahallesi, Buğra Sokak 41250 adresinde yapımına başlanan Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü’nün tanıtımı bir basın toplantısıyla gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü kurucuları Prof. Dr. Şahin Alagöz ve Dr. Esin Cevrioğlu’nun yanı sıra halkla ilişkiler müdürleri Mehtap Şenocak ve Özge Melisa Ocak ve okul müdürü Onur Bahtibalaban da hazır bulundu.

 

BİN 600 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Kartepe’ye yapılacak olan eğitim kampüsüyle ilgili olarak okul müdürü Onur Bahtibalaban bir sunum yaptı. Bahtibalaban, sunumunda kampüs içerisindeki donanımlardan bahsederek “Bu kampüs bize göre bu kentin en önemli eğitim yatırımı. Kampüsümüz toplam 25 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. Okulumuzda 80 derslik ve 25 laboratuvarı ve bin 600 öğrenci kapasitesiyle kentin eğitim anlayışını ve çehresini değiştirecek” dedi.

 

 

HER SINIFA ÖZEL İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

Okul müdürü Onur Bahtibalaban sunumunun devamında okulda verilecek eğitimlerden bahsetti. Her sınıfın İngilizce öğretmeninin ayrı olacağını belirten Bahtibalaban “Her sınıfın İngilizce öğretmeni ayrı olacak. Akademik başarıyı perçinleyen bir kolej eğitimi veriyoruz. Her öğrencimiz için sanat spor ve kültür kulübü seçtirerek onlara cumartesi günleri ücretsiz eğitim vermek istiyoruz. Tam donanımlı yüksek teknoloji sınıflarımız ve bu sınıfları da 21. yüzyıl materyalleriyle donatacağız” şeklinde konuştu.

 

4 FARKLI MİMARLA ÇALIŞTIK

Yapılan sunumun ardından soru cevap kısmına geçildi. ‘Projenin çiziminde nasıl bir yol izlediniz? şeklinde gelen bir soruya cevap veren Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü kurucusu Prof. Dr. Şahin Alagöz  “Projenin mimari aşamasında 4 ayrı mimarla çalıştık. Proje halen devam ediyor. Tamamlanması nisan ayını bulabilir. Eğitim için en doğru modeli bulduğumuza inanıyorum. Kampüsümüzün maliyeti yaklaşık 40 milyonu buldu” dedi.

Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü kurucuları Prof. Dr. Şahin Alagöz ve Dr. Esin Cevrioğlu

 

150 ÖĞRETMENLE EĞİTİM VERECEĞİZ

Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü kurucusu ve Genel Koordinatörü Dr. Esin Cevrioğlu ise kampüsün temelinin 2018 yılının mayıs ayında atıldığını belirterek “ Şuanda kaba inşaatı bitti. Önümüzdeki mayıs yada haziran ayında inşaatı tamamlamayı hedefliyoruz. Okulumuz eğitim vermeye başladığında 150 öğretmen ve 50’de yardımcı olacak. Güzel bir ekip oluşturacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından toplantı, kurum çalışanlarının toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü kurucuları Prof. Dr. Şahin Alagöz ve Dr. Esin Cevrioğlu

 

 

Kampüsle ilgili detaylı bilgi için;

Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü Tanıtım Ofisi Symbol AVM 1. kat

Telefon: 0555 110 4115/ 0262 502 2379

 

 

ETİKET :   Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü Sınav Eğitim Kurumları Sınav Koleji