kocaeli , 25-08-2019

Seymen Koleji'nde hazırlıklar başladı

Kocaeli"nin ilk özel okulu olma özelliğini taşıyan Özel Seymen Eğitim Kurumları, 36 yıl önce başlattığı eğitim hamlesine, her yıl bir başka başarı öyküsü ile devam ediyor

13:31:01 | 2018-08-29

2018-2019 eğitim–öğretim yılının hazırlıklarına da büyük bir enerjiyle başlayan Seymen Koleji’nde öğretmenlere yönelik seminer programı coşkulu başladı. İzmit ve Darıca yerleşkeleri öğretmenlerine yönelik başlayan seminer programı tam gün, nitelikli çalışmalarla devam edecek.

HUZURLU BİR ÖĞRETİM YILI OLSUN

Seminer programı okul spor salonunda kadro tanıtımı ile başladı. Açılış konuşmasını Darıca Yerleşkesi İlkokul Müdürü Merve Tan ve İzmit Yerleşkesi İlkokul ve Ortaokul Müdürü Ercan Demir yaptı. İdareciler konuşmalarında  “Özel Seymen Eğitim Kurumları olarak her zaman ödün vermediği değerleri ve ilkeleri, yetiştirdiği nitelikli öğrencileri ile yetkin ve seçkin eğitim kadrosuyla, 36 yıl boyunca, Kocaeli'nin göz bebeği oldu. Her geçen gün de okulumuzun ülkemiz için, şehrimiz için ve her şeyden önemlisi geleceğimiz için ne kadar önemli bir yere sahip olduğu daha da iyi anlaşılıyor. Kurucumuz Rahmi Seymen'in yıllar önce çıktığı yolda bizler, emin ve büyük adımlarla ilerliyor ve eğitime yapılan yatırımın kutsallığına inanıyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise hedeflerimiz daha büyük. Sizler gibi Seymen Eğitim Kurumları’nda bulunmaktan gurur duyan, mesleğinde başarılı, vizyon sahibi ve her şeyden önce doğru insan olan kadromuzla ulaşılamayacak hedef olmadığına inanıyor, Atatürk’ün ilke ve hedefleri doğrultusunda başarılı ve huzurlu bir öğretim yılı diliyoruz” dediler.

Ayrıca programın ilk günü Anasınıfı öğretmenlerinin katılımıyla hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Neşeli Fikirler Eğitim ve Danışmanlık Merkezi işbirliği ile “Gems Tasarla ve İnşa Et” atölye çalışmaları başarıyla tamamlandı.

Gelişen eğitim anlayışının 21. Yüzyıla adapte edilmesi, çağdaş öğretim sistemlerinin irdelenmesi ve uygulamaya geçirilmesi adına Yabancı Diller Bölümü öğretmenlerine yönelik her gün farklı eğitim programlarıyla devam edecek olan çalışmalarda ilk gün Oxford işbirliği ile verimli bir seminer gerçekleştirildi.

 
ETİKET :   seymen koleji eğitim öğretim kocaeli seymen koleji kocaeli

Tümü