kocaeli , 31-05-2020

Sevgi dolu bir anne: SEVİM AYDIN

Dünyagöz Hastanesi Müdürü Sevim Aydın, başarılı bir iş kadını olmasının yanı sıra kızına aşık, sevgi dolu bir anne

12:28:12 | 2018-05-09

1,5 yaşındaki dünyalar tatlısı kızı Lina ile sevgi ve güvene dayalı bir diyaloğu olan Aydın, çalışma hayatı ile anneliği bir arada yürütmenin zorluklarını programlı ve istikrarlı yaşam tarzıyla bertaraf ettiğini söylüyor. Sevim Aydın ile minik Lina ve annelik üzerine konuştuk.

 

1) Sevim Aydın nasıl bir annedir?

Sevim Aydın, her şeyden önce çocuğunu çok seven bir annedir. Sevdiklerine şefkatli yaklaşmayı seven biri olarak, en çok sevdiğim varlık olan kızıma bunu hissettirmeye özen gösteririm. Yakın olmak ve temas benim için çok önemlidir. Bunu kızıma yakın olarak ona her fırsatta göstermeye çalışırım. Bunun dışında programlı ve istikrarlı bir anneyim. Çalışan anne olmanın getirdiği zorlukları bu şekilde bertaraf ediyorum. Alışkanlıklara bağlı olarak gelenekçi bir anneyim. Güven duygusuna çok önem veriyorum. Çocuğuma da bu duyguyu her şartta göstermekten çekinmiyorum. Kararlı bir anneyim. Çok baskın olarak bunu hissettirmesem de her zaman sıkı takipteyim. Yemek, içmek ve damak tadı benim için çok önemlidir. Çocuğumun da bu doğrultuda etkili beslenmesine ve  yemek düzenine çok dikkat ederim.

 

2) Çocuğunuzla en çok neler yapmak, nerelere gitmek keyif veriyor size?

Kızımla birlikte vakit geçirmek, bizim için en güzel zaman dilimi. Şu an için parklar ikinci evimiz konumunda. Her akşam işten eve geldiğimizde bir park ritüelimiz mevcut. Benimle ya da babasıyla beraber mutlaka bir enerji patlamasını dışa vuruyoruz.  Hafta sonlarını özellikle dışarda geçirmeye gayret ediyoruz. Kartepe’de müstakil evi olan annemlerde doğayla iç içe olmak keyif verici oluyor. Ayrıca eşimin tüm ailesi İstanbul’da yaşıyor. 2 haftada  bir mutlaka İstanbulda, babaannemizdeyiz. Lina, babaannesiyle çok kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor. O mutlu olduğunda da ben mutlu oluyorum.

 

3) Çocuğunuzun özel ilgi alanları var mı? Geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Kızım Lina, özgüveni son derece yüksek ve annesi gibi sosyal bir  çocuk. İnsanlarla iletişim kurmayı çok seviyor. Biraz da ilgi çekmeyi seven bir yapısı var. Her çocukta olduğu gibi oyun oynamayı çok seviyoruz.

 

4) Çocuğunuzu yetiştirirken en çok dikkat ettiğiniz ve özen gösterdiğiniz konular nelerdir?

Merhametli, vicdanlı, insancıl, eğitimini tam manasıyla almış, donanımlı ve vatanına milletine hayırlı bir evlat olması için elimden geleni yapmak, en çok dikkat ettiğim husus ve konudur.

 

5) Çocuğunuzun gelişimi devam ederken takip ettiğiniz ve önerebileceğiniz yayınlar ya da kitaplar var mı?

Susan Daniels’in ‘Yaratıcı Çocuklar Yetiştirme’, Halil Sönmez’in ‘Çocuğu Anlamak’ ve Angeline Stoll Lillard’ın ‘Montessori-Dehanın Ardındaki Bilim’ kitaplarını önerebilirim.
ETİKET :   dünyagöz hastanesi sevim aydın

Tümü