kocaeli , 27-05-2019

Semt konaklarında kurslar başlıyor

Başiskele Belediyesi’nin mahallelerde açtığı Semt Konakları’nda bayanlara ve öğrencilere yönelik düzenlenecek kurslar yeni eğitim öğretim dönemiyle yeniden başlıyor. Kurslara kayıtlar başladı

11:28:34 | 2018-09-27

Marmara bölgesinin yükselen değeri 7 Yıldızlı Kent Başiskele’de Başkan Hüseyin Ayaz, 7’den 70’e kadın - erkek herkesin sosyal yaşamda bilgi ve becerilerinin geliştirmesine büyük önem veriyor. Bu kapsamda Başiskele Belediyesi tarafından birçok mahallede faaliyetlerini dürdüren semt konakları yeni eğitim dönemine yine Halk Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle başlıyor.

Semt konaklarında eğitim, sağlık ve kültür alanında birçok kurs ücretsiz olarak mahalle halkına sunuluyor. Beceri ve yetenek kurslarının olduğu semt konaklarında öğrenciler ve bayanların haricinde emekliler de faydalanabiliyor. Bu yıl çok sayıda yeni branşlarda kurslar da açılacak. Semt konaklarına şu ana kadar 603 kişi kayıt yaptırırken, kayıtlar devam ediyor.

Semt Konakları’nda bu yıl dikiş, el nakışı, Kur’an-ı Kerim, tefsir, ahşap boyama, örgü, resim, iğne oyası, filografi, mefruşat, ilk yardım, spor, mental aritmetik, uygulamalı tiyatro ve yetişkin okuma yazma kursları verilmeye başlanacak.

Başiskele’de hizmet veren Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezleri:

Vezirçiftliği Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Şehit Engin Özkaradeniz Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Yeşilkent Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Sepetlipınar Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Camidüzü Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Doğantepe Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Serindere Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi

Tepecik Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi
ETİKET :   Başiskele Belediyesi Başiskele Belediye Başkanı semt konakları kurslar

Tümü