kocaeli , 25-08-2019

Sanatseverler Cafe Tramvay’da buluştu

30 yıllık yağlı boya ve kara kalem çalışmalarını bir arada toplayan öğretim görevlisi İkramettin Karaman, Cafe Tramvay’da sergi açtı

10:23:09 | 2018-06-28

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde daha önce öğretim görevlisi olan İkramettin Karaman, bugüne dek yaptığı eserleri sanatseverlerle buluşturdu. İzmit Mimar Sinan Üst Geçidi’nin altında bulunan Cafe Tramvay’daki sergiye İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İkramettin Karaman’ın yakınları ve çok sayıda sanatsever katıldı.

SANATSAL FAALİYETLER ARTMAKTA

İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, serginin açılışında yaptığı konuşmada kafe sahiplerinin sanata destek vermelerinin önemine değindi. Zamburkan “ Kocaeli’deki sanatsal faaliyetler her geçen gün artmaktadır. Ben de elimden geldiğince her sergiye katılmaya gayret gösteriyorum. Vatandaşlarımızın sıklıkla uğradığı bir mekanda serginin yapılması çok anlamlı. Kafe sahibi Ali Murat Köşeli’ye teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

10 TEMMUZ’A KADAR AÇIK

İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ın konuşmasının ardından İkramettin Karaman ile birlikte kurdele kesildi ve sergi resmen başlamış oldu. İkramettin Karaman’ın bugüne dek yaptığı 35 kara kalem, 15 yağlı boyadan oluşan 50 eseri 10 Temmuz’a kadar sanatseverlere açık olacak.

ETİKET :   ikramettin karaman İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan cafe tramvay