kocaeli , 25-05-2019

Samuray Sport’tan yepyeni bir konsept

Kurulduğu günden beri sektöründe pek çok ilke imza atan Samuray Sport, bu kez ülkemizi yepyeni bir konseptle tanıştırıyor...

14:35:25 | 2016-06-03

 

 

Başarı dolu hikayesi, bundan tam 27 yıl önce, İzmit Heykel Yolu’ndaki 18 metrekarelik bir mağazada yazılmaya başlanan Samuray Sport, bugün Türkiye’nin çeşitli illerindeki 25 mağazasıyla, sektöründe devleşmiş bir marka.

Açıldığı günden beri pek çok ilke imza atan Samuray Sport, şimdi spor alanındaki yepyeni bir kültürü ülkemize getirmek için harekete geçti.

Önümüzdeki günlerde, İstanbul Bebek’te, Türkiye’nin ilk koşu mağazasını hizmete açacak olan Samuray Sport, Avrupa’da oldukça yaygın olan bu kültürü halkımıza da aşılamaya oldukça kararlı.

Samuray Sport’un bu cesur atılımı hakkında ayrıntılı bilgi almadan önce, gelin bu başarılı markayı biraz daha yakından tanıyalım.

 

samurayuclu

 

MALZEME BULAMAYINCA...

 Aslına bakarsanız, Samuray Sport’un kuruluşunun temelinde, ilimizin ilk Uzak Doğu spor okulu olarak açılan ve bünyesinde pek çok Türkiye, Avrupa, dünya şampiyonu yetiştiren Samuray Spor var...

Petkim’den emekli olduktan sonra, Derince’de Samuray Spor Okulu’nu kuran Mustafa Yoldaş, Uzak Doğu sporları konusunda malzeme temininde yaşadığı sıkıntılar üzerine, spor perakendeciliğine başlamış ve Samuray Sport’un ilk mağazasını hayata geçirmiş.

Adını kısa sürede duyuran marka daha sonra, gelen talepler üzerine diğer spor dallarında da hizmet vermeye başlamış.

Ticaret hayatına, Uzak Doğu sporlarından aldığı disiplin, alçak gönüllülük, azim ve dürüstlük felsefesiyle başlayan Samuray Spor, bir süre sonra kendi ürünlerini de imal etmeye başlamış.

Taleplerin artması ile 2001 ilkbaharında ikinci mağazasını açan Samuray Spor, bu aşamadan sonra hızlı bir büyüme trendi izlemiş.

 

samuryaicerden

 

manken-cmyk

 

NIKE BÖLGE BAYİLİĞİ

Samuray Spor’un kurumsal yapılanmasındaki en büyük etken ise 2003 yılında dünyaca ünlü Nike markasının bölge bayiliğini alması olmuş.

Bu tarihten itibaren hızla büyüyen ve il dışındaki ilk mağazasını 2007 yılında açan marka, 2012 yılında altyapı ve amatör spor kulüplerine hizmet veren Entersport üretim bandını kurarak seri üretime başlamış.

Aynı yıl Puma Takım Sporlarını da bünyesine dahil eden Samuray Sport, ayrıca dünyada boyut ve içerik olarak ilk olma özelliği taşıyan Nike Futbol Takım Sporları Mağazası’nın açılışıyla Türkiye'de takım sporları anlayışına farklı bir bakış açısı katmış.

2013 yılında Errea Takım Sporları operasyonunu bünyesine dahil eden Samuray Spor, bir sonraki yıl bünyesindeki markalara Adidas da eklenmiş.

Samuray Spor, bugüne kadar 100’ün üzerinde profesyonel spor kulübüne ürün tedarik ederek, adını Türkiye çapında duyurmuş bir Kocaeli mağazası...

Samuray Sport, Mustafa Yoldaş ile oğulları Salih Yoldaş, Fatih Yoldaş ve Barbaros Yoldaş’ın attığı akıllıca adımlarla büyümeye devam ediyor.

 

YEPYENİ BİR KONSEPT

Yoldaş Ailesi, önümüzdeki temmuz ayında bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Bebek’te ülkemizin ilk koşu mağazasını hayata geçirecek olan marka, spor severleri yepyeni bir kültürle tanıştıracak.

Runny Fy adıyla hayata geçecek olan mağazanın konsepti oldukça ilginç.

Her sabah saat 06.00’da açılacak olan Runny Fy’ın öncelikli amacı, koşu sporunu yapmak isteyen ancak hayatın yoğun temposu içerisinde buna fırsat bulamayan insanların, bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak.

 

samuraydiss

 

Koşu sporuna dair eşofmandan saç bandına, koşu saatinden ayakkabıya, tayttan çoraba kadar her türlü malzemenin satışını yapacak olan mağaza, sabah koşusu yapmak isteyen sporcular için kapılarını günün ilk saatlerinde açacak.

İçerisinde giyinme kabinleri ve duşların da bulunacağı Runny Fy, işe gitmeden önce koşu yapmak isteyen insanların buluşma noktası olacak.

Sporu bittikten sonra mağazada duş alıp, günlük hayatına devam eden kişiler için bir ‘kulüp’ niteliği de taşıyacak olan mağazada, tecrübeli bir koşu eğitmeni de görev yapacak.

 

izt14_9103b

 
ETİKET :   adidas Barbaros Yoldaş Entersport Errea Takım Sporları Fatih Yoldaş giyim Mustafa Yoldaş Nike Runny Fy salih yoldaş samuray spor Samuray Sport spor giyim ticaret yenilikçi

Tümü