Sahnesiz oyunlar alkışı hak ediyor

PAYLAŞ

Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından geçen hafta startı verilen ‘8. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar’ buluşmasında ikinci hafta 3 oyunla devam etti

İlimizin tiyatro okulu olan Kocaeli Bölge Tiyatrosu, geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği, “Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar” festivali tüm hızıyla devam ediyor. Son haftayı giren festival kapsamında önceki gün üç oyun sahnelendi. Finalde ile Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin ve Tiyatro öğretmen ve ekibi birlikte seyircileri selamladı. Bilindiği gibi oyuncularının tamamı çocuk olan gösteriler Dolphin Alışveriş Merkezi’nde sahneleniyor.

‘BU’ ADLI GÖSTERİ

“Yer, Gök, Cadde, Sokak, Çarşı ve Pazar Tiyatro” sloganıyla gerçekleşen festivalin üçüncü gününde ilk olarak Grup Başaran gösteri yaptı. “Bu” adlı çalışmada; Orhan Fuat Bambal, Kayra Eymen Küçük, Melis Naz Avcı, Umut Ata Gürgün, Emir Gürsel, Emre Çınar Koçaktuz, Ömer Faruk Şimşek, İpek Su Erçil, Melissa Özmen, Demir mert Yılmaz ve Ünal Bulut Savaş sahne aldı.

ATEKNOMONOLOJİK

İkinci oyunda ise “Grup Bütüncül” başarılı bir gösteriye imza attı. “Ateknomonolojik “ adlı gösteride; Betül Köseoğlu, Irmak Ada Yıldız, Neva Miray Kıcıman, Aysel Aleyna Gülhan, Irmak Çoban, Doğa Ünal, Ahmet Arda Öztürk, Naz Rüya Aygüç, Çağan Yılmaz, Nilüfer Kandemir, Aslı Yezda Han, Ela Erbay, Dila Elvin Akyıldız, Duru Köse, İpek Kara, Irmak Bayram ve Selim Eymen Esen yer aldı.

OTURUMUN DURUMU

Günün son oyununda ise yine çok etkili bir oyun seyirciyle buluştu. “Grup Moment” tarafından “Oturumun Durumu” adlı gösteride; İpek Celep, Zihni Ege Yıldız, Asil Utku Kök, Mert Çizer, Mert Yılmaz, Anıl Gökçe, Barış Yiğit Ürker, Nehir Çelik, İrem Bilir, Gökhan Ay, Fatma Dora Sayan, Arda Oruç, Güven Asel Çapar, Azra Berkdemir, Elif Zorluer, Sude Hur ve Dilay Yağız performanslarıyla dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın