kocaeli , 31-05-2020

Safiye Ayla’yı unutmadılar

Türk Eğitim Vakfı’nın büyük bağışçılarından olan sanatkar Safiye Ayla, Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen etkinlikte anıldı

12:05:40 | 2019-10-17

 

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER), TEV’in büyük bağışçılarından merhum Türk müziği sanatçısı Safiye Ayla’yı unutmadı, onun adına bir anma gecesi düzenledi. Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşen anma programına katılım bir hayli yoğundu.

 

Anma programına; TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Kocaeli Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Derya Kurt, TEV idarecileri, KOİDER Başkanı Nilgün İrteni Yılmaz ve yöneticiler, baro başkanı Bahar Gültekin Candemir, göğüs hastalıkları uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir ile TEV bursiyerleri katılım sağladı. Anma etkinliğine geçmeden önce büyük bağışçı Safiye Ayla’nın TEV bağışladığı eşyaları için açılan sergi gezildi. Safiye Ayla’nın kıyafetleri ve ayakkabılarının da aralarında bulunduğu sergi merakla gezildi. Serginin ardından anma etkinliği için Burhan Kasım Meclis Salon’una geçildi.

 

 

BÜYÜK BİR BAĞIŞCIYDI

TEV Kocaeli Şubesi’nin yeni başkanı Derya Kurt bir açılış konuşması yaptı. Katılımcılara ‘hoş geldiniz’ diyen Kurt, “Başarılı öğrencilerin yüzünü güldürmek ve onlara destek olmak için çalışıyoruz. Safiye Ayla bu amaç için çalışan, gönül veren büyük bir bağışçıdır. Onun adını yaşatmak için bu gece buradayız, desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

DAHA FAZLA ÖĞRENCİYE DESTEK…

TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, duygu ve görüşlerini açıklamak üzere söz alarak, 52 yıl boyunca TEV vakfına bin 500 bağışçının destek verdiğini, Safiye Ayla’nın da onlardan biri olduğunu dile getirdi. Günay, “Ülkemizin tüm illerindeki üniversitelere uzanıp ihtiyacı olan başarılı öğrencilere fırsat eşitliği sunarak, eğitim yaşamlarına destek veriyoruz. Bu yılın eylül ayında 200 öğrenciye burs vererek destek olduk. Genel başvuru sayısı 40 bini geçerken sadece 200 öğrenciye burs verebiliyoruz. Bizim amacımız daha fazla öğrenciye destek olabilmek” diyerek eğitime daha fazla destek beklediğini dile getirdi. Günay, TEV’e destek olan yönetim kurlu üyelerine, gönüllülere, bursiyerlere teşekkür konuşmasını bitirdi.

 

Konuşmaların ardından Safiye Ayla için hazırlanan ‘Muganniye Safiye’ isimli belgesel izletildi. Belgesel sonunda büyük alkış sesleri duyuldu ve Safiye Ayla gururla anıldı. Programın sonunda Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Ses ve Saz Sanatçıları Korusu sahneye çıktı. Şef Murat Büyükkaya’nın yönettiği koronun konseri çok beğenildi. Safiye Ayla şarkıları hep bir ağızdan söylendi.  

 

 

 
ETİKET :   safiye ayla anma program sergi konuşma TEV KOİDER kocaeli ticaret odası burs eğitim destek kocaeli

Tümü