kocaeli , 11-08-2020

Roman sokak sanatçılarından 23 Nisan neşesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali renkli anlara sahne oluyor. Uluslararası Fuar Alanındaki Performans Sahnesi’nde çocuklar halaylar çekiyor, danslar ediyor. Çocukların bu neşesine Roman Sokak Sanatçıları da ortak oldu. Genç müzisyenler seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla 23 Neşesine neşe kattı

11:30:32 | 2019-04-23

MÜZİK VE KARDEŞLİKLE GELEN COŞKU

Roman Sokak Sanatçıları performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı. Sahneden inen müzisyenler çocukların arasına karışarak birlikte hem müzik yaptı hem de dans etti. Çocuklar ise müziğin birleştirici ruhunda hep birlikte dans ederek kardeşliklerini perçinledi.

 

DOĞADA KAYBOLAN ÇOCUKLAR OYUNU

Sahnedeki en güzel performanslardan birini de 15. Kolordu İlk Okulu öğrencileri sergiledi. Öğrenciler, “Doğada Kaybolan Çocuklar” adlı pandomim gösterileri ile izleyenleri adeta büyüledi. Çocukların yetenekleri seyircilerden alkış aldı.

 

KO-MEK’LE OYUN SAATİ

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, 23 Nisan şenliğindeki yerini aldı. KO-MEK Tiyatro Branşı usta öğreticileri tarafından performans sahnesinde oyun saati düzenlendi.  Alandaki çocuklar sahneye davet edilerek, çeşitli oyunlar oynatıldı, mini yarışmalar düzenlendi.  Performans Sahnesi şenliklerin ikinci gününde ayrıca, halk oyunları ve tiyatro gösterileriyle şenlendi. Balon Şov ise çocuklara neşeli anlar yaşattı.
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Tümü