kocaeli , 31-05-2020

Resim yarışması sonuçlandı

ODTÜ KYÖV Okulları kuruluşunun 20. yılında, ülke genelinde düzenlediği “Gelecek ve Hayatımdaki Robot” adlı resim yarışması sonuçlandı. Jürinin değerlendirmesiyle dereceye girenlere ödülleri törenle verildi

11:52:38 | 2019-10-23

 

 HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

1999 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan ilimizin en saygın kurumlarından biri olan ODTÜ KYÖV Okulları kuruluşunun 20. yılında sosyal ve kültürel alanlarda çok farklı projeler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede 21. yüzyıl becerilerinden biri olan yaratıcı düşünmeyi teşvik ederek geleceğe yön verecek olan gençlerin kurdukları hayalleri resmetmeleri hedeflenen “ Gelecek ve Hayatımdaki Robot” isimli resim yarışması düzenledi. Ülke genelinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin çok sayıda eserle katıldığı yarışma, jüri de yer alan Muhammet Şengöz, İkramettin Kasraman, Sevim Kaya ve Selen Şeysne’ nin değerlendirmesiyle sonlandı.

 

ÖDÜL TÖRENİ

Yarışmanın ödül töreni önceki gün okul salonunda yoğun katılımla gerçekleşti. Okul Müdürü Güler Telli’ nin açılış konuşması ardından, Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu okulun 20. yılına nasıl gelindiğini ve gelişim sürecini anlattı. Yarışmada dereceye giren eser sahipleri, Rize Çay İlkokulu’ndan İrem İnci Yılmaz,  Adana Kasım Secide Ener Ortaokulu’ndan Mekselina Çelik, İstanbul MEF Bahçeşehir Ortaokulu’ndan Enes Şahin, Ankara Kalaba Anadolu Lisesi’nden Elif Yurtoğlu, Özel İhlas Marmara Evleri Fen Lisesi’nden Nefise Arslan alkışlarla sahneye davet edilip ödülleri verildi. 42 eserle hazırlanan sergi büyük beğeni topladı. Eğitimde yenilikçi çalışmaları ile örnek olan ODTÜ KYÖV Okulları, öğrencileri sanatla buluşturacak yeni projeler hazırlamaya devam ediyor.
ETİKET :   resim yarışma eğitim öğretim ODTÜ KYÖV Okulları Gelecek ve Hayatımdaki Robot 20.yıl kocaeli

Tümü