kocaeli , 27-05-2019

Resim öğretmenliğinden resim sergisine…

Uzun yıllar resim öğretmeni olarak görev yapan Ahmet Kemal Saral, emekli olduktan sonra çalışmalarını “Anadoludan Resim, Rölyef ve Seramik” isimli sergide topladı

11:35:49 | 2018-03-27

HABER: TAHA AHMET ÖZEL


İzmit Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Anadoludan Resim, Rölyef ve Seramik” isimli sergiye İzmit Belediye Başkan Vekili Güray Oruç, Gar Sanat Galeri Müdürü Ahmet Özsağır, Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, Ahmet Kemal Saral’ın ailesi, ve yakın arkadaşları katıldı.

Resim öğretmeni Ahmet Kemal Saral, uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak devlet okullarında resim öğretmenliği yaptı. Yaklaşık 1 yıl önce emekli olan Saral, kendini rölyef ve resime verdi. Evde ve okulda yaptığı toplam 42 resim ve rölyef çalışmasının yanı sıra 7 de heykel yaptı.

SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ

Sergide konuşan İzmit Belediye Başkan Vekili Güray Oruç, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yurtdışı programı nedeniyle katılamadığını belirtti ve “Bugün burada Ahmet Bey’in bu önemli sergisi için toplandık. Genelde bu tarz sergilerde hanımlar daha çok katılım gösterir ancak bugün erkeklerin daha kalabalık olduğunu görüyoruz. İzmit Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının yanında olduk. İzmit’in sanayi kenti olmasının yanı sıra turizm ve sanat şehri olma yolunda ilmek ilmek dokuyarak ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güray Oruç’un ardından konuşan Ahmet Kemal Saral ise serginin açılışına gelenlere teşekkür etti ve tüm çalışmalarını büyük bir özveriyle yaptığını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından sergi kurdele kesilmesiyle açıldı. Ahmet Kemal Saral’ın sergisi 31 Mart Cumartesi akşamına kadar sanatseverlere açık olacak.
ETİKET :  

Tümü