kocaeli , 11-08-2020

Prof. Dr. Sağdınç Eskişehir’de sergi açıyor

Türkiye’den ve dünyadan topladığı dantelleri açtığı sergiler sayesinde vatandaşlarla buluşturan KOÜ’lü fizik profesörü Dr. Seda Güneşdoğdu Sağdınç, yeni yılın ilk sergisini Eskişehir’de açıyor

17:44:08 | 2020-01-13

Kocaeli Üniversitesi’nin başarılı akademisyenlerinden fizik profesörü Dr. Seda Güneşdoğdu Sağdınç, Eskişehir’de sergi açıyor. Türkiye ve dünyada yok olmaya yüz tutmuş dantel geleneğini gelecek nesillere aktarmak için farklı kültürlerden derlediği dantelleri vatandaşlarla buluşturan Prof. Dr. Sağdınç, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin ocak ayı etkinleri kapsamında açacağı sergiye davet edildi.

 

23 OCAK’TA BAŞLIYOR

Prof. Dr. Sağdınç, 23-26 Ocak tarihleri arasında ‘Ülkemizden, Dünyadan Danteller ve Tasarımlar’ adıyla yeni yıldaki ilk sergisini açacak.  Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev (Sanat Evi)’de 23 Ocak günü saat 18.00’de sergisini açacak olan Prof. Dr. Sağdınç, dantel tutkunlarını sergiye bekliyor.

 

ŞUBATTA DA İZMİT’TE

Prof. Dr. Sağdınç, Eskişehir’den sonra 12-19 Şubat tarihleri arasında da Kocaeli Valili tarihi Tren Garı Sanat Galerisi’nde ‘Geçmişten Günümüze Danteller’ konulu bir başka sergi daha açacak.
ETİKET :   fizik profesör koü kocaeli üniversitesi seda güneşdoğdu sağdınç dantel sergi dünya türkiye kocaeli eskişehir

Tümü