Potansiyellerinin farkına varıyorlar

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri Akıl Oyunları Atölyesi’nde sahip oldukları zeka potansiyelinin farkına varıyor

12:09:07 | 2018-06-26

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan 78 öğrenci Akıl Oyunları Atölyesiyle eğlenceli dakikalar geçiriyor. Öğrenciler, yaptıkları zeka oyunlarıyla hem sahip oldukları zekâ potansiyelinin farkına varıyor hem de karşılaştıkları problemlere çözüm üretebilmesi sağlanıyor. Atölye etkinliği psikolog eğitmen gözetiminde ve 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleşiyor.   

PRATİK DÜŞÜNME VE DOĞRU KARAR VERME

Merkezde eğitim alan öğrencilerin Akıl Oyunlarıyla zeka ve potansiyellerinin farkına varılması amaçlanıyor. Atölye etkinlikleriyle karşılaştıkları sorunlara orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirmesi, pratik düşünmesi ve sorun durumunda doğru karar verebilmesi amaçlanıyor. Etkinliklerle öğrencilerin beceri ve yeterlilikleri geliştirmesi de hedefleniyor. 

GÖRSEL ZEKA VE EL GÖZ KOORDİNASYONU

Atölye etkinlikleriyle görsel zeka gelişimi, problem çözme becerisi ve dikkat-konsanstrasyon gelişimi arttırılıyor. Etkinlikle seçiciliğin arttırılması, el göz koordinasyonu, hızlı, soyut ve analitik düşünebilme yeteneği geliştiriliyor. Öğrenciler zeka geliştirici oyunları, öğretmenlerinin yardımıyla eğlenceli ve hoş vakit geçirerek tamamlıyor. 

 

Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Verilen Atölyeler

 1. Müzik Atölyesi
 2. El Sanatları Atölyesi
 3. Bahçecilik Atölyesi
 4. Seramik Atölyesi
 5. Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi
 6. Beden Eğitimi
 7. Özel Eğitim
 8. Bireysel Eğitim
 9. Bağımsız Yaşam Faaliyetleri
 10. Drama
 11. Halk Oyunları
 12. E-KPSS kursları ve eğitim hizmetleri
 13. Akıl Oyunları
ETİKET :   Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Tümü