kocaeli , 26-01-2020

Özel KYÖD Okulları’nda 20 yıl coşkusu

ODTÜ KYÖD Okulları; 21. Yüzyıl becerilerine sahip çağdaş bireyler yetiştirme ilkesinden ödün vermeden 20. Eğitim – Öğretim Yılına coşkulu bir törenle başladı.

16:59:23 | 2018-09-19

2018 – 2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Okul konferans salonunda tören düzenlendi. Törene KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan, Başkan Yardımcısı Cihat Uçar, KYÖD Başkanı Didem Turan, Okul Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, Okul Müdürü Güler Telli, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunasıyla kürsüye gelen Okulları Müdürü Güler Telli, yaz tatili ardından başlayacak olan yeni eğitim yılının önceki yıllardaki gibi başarılarla dolu geçmesini diledi.

20. YILIMIZI İDRAK EDİYORUZ

Okul Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu’ da konuşmasında “20.yılımızı idrak edeceğimiz bu yıl ODTÜ Ankara’nın danışmanlığında Lisemizi açtık. İlk ve ortaokulda süreç içinde nasıl başarılı olduysak Lise de aynı şekilde başarılı olacağımızdan eminiz. Lisede öğretmen seçimi, öğretim programı, kitap seçimi öğretmen eğitimi yine ODTÜ Ankara tarafından yapılacaktır. 8. sınıf öğrencilerimiz son sınıfta çok çalışsınlar. Vakfımız çok başarılı öğrencilere eğitim bursu yanında yemek ve servis bursu da verecektir” diyerek 2018 – 2019 eğitim öğretim yılımın başarı ve mutluluklarla geçmesini diledi.

LİSEMİZİ AÇTIK

KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan’ da duygularını şöyle dile getirdi. Geride kalan 20 yıl içerisinde TEOG, SBS gibi sınavlarda üst üste birincilikler elde edildi. Ortaokuldan sonra muhtelif liselere giden öğrencilerimizden gerek akademik, gerek davranışsal olarak çok kıymetli geri dönüşler aldık. Bu yıl 20.yılını kutlayacak olan ODTÜ GV Özel KYÖD Okulları, Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı Özel Anadolu Lisesi açılışı da gerçekleştirildi. Yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Program İlköğretim Haftası kutlamaları, okul korosu tarafından okul marşlarının seslendirilmesi 3. Sınıf öğrencilerinden Oğuz Emre Cura “İlköğretim Haftası” ve 2. Sınıf öğrencilerinden Beren Burulay’ ın “İlköğretim Haftası” adlı şiirleri okuması ile devam etti. Lise bahçesinde düzenlenen kokteyl sonrası öğrenciler özledikleri sınıflarına girdiler.

 

Reha KÜÇÜKÖZLER
ETİKET :   ODTÜ KYÖD Okulları KYÖD Başkanı Didem Turan KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan

Tümü