kocaeli , 15-08-2020

Özel Kocaeli Marmara Koleji’nde yaşayarak öğreniyorlar

Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, doğa bilinci gelişmiş, araştıran, sorgulayan ve duyarlı bir nesil yetiştirmek amacıyla yola çıkan Özel Kocaeli Marmara Koleji, düzenlediği etkinliklerle öğrencilerinin her alanda gelişmesine destek oluyor

11:33:35 | 2019-12-11

İlimizde Kartepe-Köseköy’deki 65 dönüm üzerine kurulu dev kampüsünde eğitim veren Özel Kocaeli Marmara Koleji, ülkemizin geleceğine ışık tutacak, akademik ve sosyal açıdan tam donanımlı bireylerini yetiştiriyor. Atatürk ilke ve inkulapları ile cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, çevre bilinci gelişmiş, araştırmacı, sorgulayan, dürüst ve saygılı bireyler yetiştirme hedefiyle eğitim veren kurum, sık sık düzenlediği etkinliklerle öğrencilerinin sosyal alanda gelişmesine de destek oluyor.

Kocaeli Marmara Koleji, milli bayramlar ve 10 Kasım’da düzenlediği etkinliklerle öğrencilerine Atatürk ve cumhuriyet sevgisi aşılarken; sık sık organize ettiği doğa gezileriyle çevre bilincinin gelişimine katkı sağlıyor. Kurum, geçtiğimiz günlerde gerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gerekse 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında düzenlediği etkinlik ve anma törenleriyle yine ses getirdi. 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutlayan öğrenciler, bir cumhuriyet koşusu gerçekleştirmeyi de ihmal etmedi. 

 

DOĞAYI KEŞFETTİLER

 

65 dönüm üzerine kurulu kampüsünde, sadece kurum içi etkinliklerle yetinmeyen Özel Kocaeli Marmara Koleji, okul dışında yaptığı gezilerle de öğrencilerini doğanın binbir rengiyle tanıştırıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde bir orman gezisi planlayan kurum, anaokulu öğrencilerinin oldukça keyifli bir gün geçirmesine olanak sağladı. Öğretmenleriyle birlikte ormanda yürüyüş yapan, oyunlar oynayan ve sonbaharın doğa üzerindeki etkilerini yakından inceleyen çocuklar, unutulmaz bir deneyim yaşadı.

ETİKET :   marmara koleji eğitim öğretim öğrenci bilgi yaşam sentez doğa atatürk ilke araştırma gezi kocaeli