kocaeli , 28-05-2020

Özel İSTEK Kocaeli Okulları’ndan görkemli lansman

Başiskele’de eğitim-öğretime başlayan Özel İSTEK Kocaeli Okulları görkemli bir tanıtım lansmanı düzenledi

11:51:25 | 2019-09-03

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

1985 yılında Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı, Kocaeli’de okul açtı. Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, çağdaş ve girişimci nesiller yetiştirmeyi kendisine amaç edinen İSTEK Vakfı Kocaeli Okulları, Başiskele’de modern bir binada eğitim ve öğretime başladı. Anaokulundan üniversiteye uzanan bir eğitim zincirine sahip olan kurum Başiskele okulunun tanıtımı için görkemli bir lansman gerçekleştirdi. Kokteylli açılışa öğrenciler, veliler, eğitimciler ve İSTEK Vakfı yöneticilerinden Genel Müdür Ali İhsan Özyazgan, Genel Müdür Yardımcısı Esin Elmas Mudtafa Arıtürk büyük ilgi gösterdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesi olarak hizmet verecek olan İSTEK Kocaeli Okulları’nda kayıtlar son sürat devam ediyor.

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYE BAĞLILIK

Lansmanda kokteyl sonrası okulun konferans salonunda açılış konuşmaları yapıldı. 70 kişilik bir eğitim kadrosuna sahip olan İSTEK Kocaeli Okulları’nın tanıtımı ‘Biz Büyük ve Güçlü Bir Aileyiz’ adlı tanıtım filmiyle başladı. Daha sonra programın açılış konuşmasını İSTEK Kocaeli Okulları Kampüs Müdürü Handan Şahvelioğlu yaptı. Şahvelioğlu asıl amaçlarının Atatürkçü düşünceye bağlı gençler yetiştirmek olduğunu belirtirken, “Hayatın asıl sahibi çocuklar ve biz bireyler onları yetiştirmeli, diri tutmalıyız, hayatı çocuklarımıza anlatmalıyız. Öğrenmeyi seven ve bunu eğlenerek yapan öğrenciler yetiştirmeliyiz. Bizim eğitimimizde, her çocuk biricik ve tektir anlayışı var. Bizler çocukların kapasitelerini en üst seviyeye ulaştırabileceklerine inanıyoruz. Atatürk’ün açtığı yolda azimle yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

İstek Okulları’nda yabancı dil eğitimi hakkında detaylı bilgi veren İSTEK Kocaeli Okulları Yabancı Dil Koordinatörü İpek Bulduk Cooley, İngilizce ve diğer yabancı dilleri sadece iletişim aracı olarak gördüklerini söyledi. Cooley, “Bizler yabancı dil öğretirken kendi dilimizin özünü kaybetmeden eğitim veriyoruz. Amacımız kısa vadede takdir toplamak değil, öyle olunca bir yerden patlak veriyor. Bizim için burada ölçme ve değerlendirme çok önemli bir araç ama anlamlı olan ölçme ve değerlendirme yapıyoruz sonuçlara göre aksiyon alıyoruz. Öğrencinin hangi seviyede olduğunu bulup ona göre iyileştirmeler yapıyoruz. Ayrıca bizde esinlenme yok yurtdışında ki programları alıp kurumlarımıza uyarlamıyoruz. Denetim için değil gelişim için veri analizleri yapıyoruz, çocukların dil analizlerini kontrol ediyoruz” dedi.

 

Program sonunda İSTEK Kocaeli Okulları’nın eğitim kadrosu veliler ve öğrencilere tanıtıldı.  

 
ETİKET :   özel İSTEK kocaeli okulları başiskele lansman tanıtım eğitim öğretim veliler öğrenci eğitimci kocaeli

Tümü