Özben 40 yılını sergiledi

PAYLAŞ

Renklerin Kraliçesi Kamuran Özben, 40 yıllık sanat hayatını Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde açtığı sergiyle sanatseverlerin beğenisine sundu

Haber: Semra Çelik

Ressam Kamuran Özben, 1977 yılından 2017 yılına kadar geçen 40 yıllık sanat hayatında ortaya koyduğu eserlerini ‘Ruhumun ışığı sevgiye doğdu’ isimli sergide sanatseverlerle buluşturdu. Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan sergiye; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

RESİMLERİNİ ÖĞRENCİLERİNE ADADI

Davetlilerle birlikte kesilen kurdelenin ardından konuşma yapan Ressam Kamuran Özben, “Resimlerimi yaşama tutunmamı sağlayan, 10 yıl önce en zor dönemimde hayatıma giren öğrencilerime adıyorum” diyerek herkesi duygulandırdı. Özben, 5 yıl önce yazdığı ‘Penceremden Bakarken’ adlı kitabını ise hayat arkadaşı Erol Özben’e armağan etti. Ardından Erol Özben, ‘Renklerin Kraliçesi’ olarak tanınan Kamuran Özben’e taç takarak davetlilerin alkışını topladı. Yağlı boya, akrilik ve karışık tekniklerden oluşmak üzere 62 tablonun bulunduğu sergi, 2 Şubat Cuma gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 

Bir Cevap Yazın