kocaeli , 29-11-2020

Oyun Arkadaşım Yeryüzü JennIfer Ward

Ailelere çocuklarıyla beraber doğada vakit geçirme fikirleri veren, içindeki 52 aktiviteyle çocukların hayal gücünü harekete geçirmeyi ve merak duygularını canlandırmayı sağlayan bu kitabı biz çok sevdik.

14:31:10 | 2017-03-11

Benim Küçük Deneylerim Francesca Massa

ODTÜ Yayınları’ndan çıkan, 6-10 yaş aralığına hitap eden ‘Benim Küçük Deneylerim’ serisinin ‘Bahçıvanlık’ kitabı, çocuklara bitki koleksiyonu yapmaktan kendi bahçelerini oluşturmaya kadar bahçe ile ilgili birçok ipucu veriyor. Çocukları toprakla özgürce oynamaya cesaretlendiren bu kitabı biz çok sevdik.

 

Yeşil Günlüğüm Zeynep Svde - Fatih Dimen

Yeşil Günlüğüm, ilk sayfasında bulunan tohumlar ve tahta kürek sayesinde, çocuklara kendi bitkilerini yetiştirme fırsatı veriyor. İçinde bulunan, Türkiye’de yetişen 38 bitki ve ağacın resimleri ve özellikleri ile minikleri içinde yaşadıkları doğayı tanımaya, keşfetmeye yönlendiriyor. Kitaptan daha çok çocuklara doğayı tanıtan bir rehber niteliğinde olan bu günlüğü biz çok sevdik.

 

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi  Ataşehir - İstanbul

İstanbul’da bina yığınları arasında bir nebze de olsa nefes alma fırsatı sunan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde 7’den 70’e herkese yönelik aktiviteler mevcut. Çocuğunuzla birlikte hafta sonları doğayı keşfetmek ve yeşille iç içe bir gün geçirmek için tohum dikiminden sanata birçok etkinlik alternatifi sunan bu cenneti biz çok sevdik.
ETİKET :   Francesca Massa ODTÜ

Tümü