kocaeli , 25-05-2020

Ormanya'da okula merhaba pikniği

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri, yaz tatilinin finalini Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı Ormanya’da gerçekleştirdi. Çocuklar aileleri ile birlikte “Yaza veda okula merhaba” pikniği düzenleyerek doyasıya eğlendiler. Yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın sevincini ve heyecanını yaşayan çocuklar, Ormanya’da doğanın tadını çıkararak yeni döneme enerji topladı

17:24:38 | 2018-09-21

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkını gezen veliler ve çocuklar çeşitli ağaç ve hayvan türlerini bir arada görmenin mutluluğunu yaşadı. Çocuklara doğa ve orman sevgisi aşılanırken, yaptıkları faaliyetlerle tecrübe kazandılar. Bu kapsamda çocuklar, yaban hayatını gözlemlerken, doğal yiyeceklerle hayvan besleme gibi birçok etkinliğe katıldılar.

Ormanya’yı keşfe çıkan Kartepeli minikler, ilgilerini çeken ne varsa topladılar. Minikler topladıkları meşe palamutları ile sincap beslediler. Birçok hayvanla iç içe olmanın deneyimini yaşayan çocuklar, doğa ile ilgili meraklarını giderirken, yeni beceriler elde etmenin ve sosyalleşmenin keyfini çıkardılar. Gezi sonunda çok mutlu olduklarını belirten veliler ve çocuklar, sağladığı imkânlardan dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ederek sevgilerini ilettiler.

 
ETİKET :   ormanya Kartepe Belediyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Tümü