Onu ilk gördüğüm an: Neşe-Yalçın Ergen

PAYLAŞ

14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, kentimizin tanınmış çiftlerine aşk hikayelerinin nasıl başladığını sorduk

Haber: Eylem Selvi ARI

Tebrizli Şems’in de dediği gibi ‘Aşksız geçen bir ömür, beyhude yaşanmıştır.’ İşte bir şubat daha geldi… Bitmeyen sevdaların, ölümsüz aşkların, tutkulu sevgililerin ayı. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, yıllardır artarak devam eden aşklarıyla görenlere ‘maşallah’ dedirten çiftleri konuk ettik sayfalarımıza. Kentimizin tanınmış çiftlerine iki soru sorduk… Beylerden, eşlerini ilk gördükleri anda ne hissettiklerini; eşlerinden ise evlenme teklifini nasıl aldıkları anlatmalarını istedik. Aşklarıyla Leyla ile Mecnun’u kıskandıran Kocaelili çiftlerin sevgi dolu hikayelerini keyifle okuyacaksınız.

Yalçın Ergen/Mimar

O, BENİM EKSİK OLAN YARIMDI

Neşe’yi ilk gördüğümde güzel ve alımlı bir kız diye düşünmüştüm. Tanışıp sohbet etmeye başladıktan sonra zeki, mert, mesafeli ama soğuk duruşunun arkasında tertemiz bir kalp taşıyan bir kadın olduğunu gördüm. Paylaşımlarımız arttıkça hayata bakış açımızın, hayattan beklentilerimizin, yaşam tarzımızın, dinlediğimiz müzikten izlediğimiz filme kadar aynı olduğunu keşfettik. Uzun soluklu birlikteliklerde eşlerin önce iyi bir dost olması gerektiğine inanırım. Birlikte katıla katıla gülebildiğim, her şeyi paylaşabildiğim, yanında huzur bulduğum çok yakın bir dost kazanmıştım. Tüm bu kişilik özelliklerinin yanında duygusal olarak da Neşe’nin benim eksik olan yarım olduğunu fark ettim. Tüm bunların bizim ortak kaderimizi yazdığını düşündük ve çok fazla uzatmadan evlenmeye karar verdik.

Neşe Ergen/Makine Mühendisi

ÖNCE PEK UMURSAMADIM

Yalçın, evlenme teklif ettiğinde, önce çok umursamadım çünkü o da kendinden emin değilmiş gibi geldi bana. Bu teklif takip eden günlerdeki buluşmalarımızda da devam edince hissettirdiği duyguların ömür boyu süreceğinden emin oldum; teklifini kabul ettim. Onun kararlılığı, bunu gerçekten istiyor olması, evliliğe olan bakış açısı ve en önemlisi bana olan duygularının samimiyeti ikna olmam için yeterli oldu.

Bir Cevap Yazın