Onu ilk gördüğüm an: Gonca-Uğur Kaplan

PAYLAŞ

14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, kentimizin tanınmış çiftlerine aşk hikayelerinin nasıl başladığını sorduk

HABER: Eylem Selvi ARI

Tebrizli Şems’in de dediği gibi ‘Aşksız geçen bir ömür, beyhude yaşanmıştır.’ İşte bir şubat daha geldi… Bitmeyen sevdaların, ölümsüz aşkların, tutkulu sevgililerin ayı. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, yıllardır artarak devam eden aşklarıyla görenlere ‘maşallah’ dedirten çiftleri konuk ettik sayfalarımıza. Kentimizin tanınmış çiftlerine iki soru sorduk… Beylerden, eşlerini ilk gördükleri anda ne hissettiklerini; eşlerinden ise evlenme teklifini nasıl aldıkları anlatmalarını istedik. Aşklarıyla Leyla ile Mecnun’u kıskandıran Kocaelili çiftlerin sevgi dolu hikayelerini keyifle okuyacaksınız.

Gonca Kaplan/Ev hanımı

EŞİME HAYRANIM

Eşim bana inanılmaz güzel bir evlilik teklifi yaptı. Arabada gözlerimi kapattı ve tekrar açtığımda bir restoranın ortasında baş başaydık, her taraf güllerle ve mumlarla dolu, fonda Türk Sanat Müziği’nden eserler çalan bir kemancı… En sevdiğim şarkılardan olan ‘Devlerin Aşkı Büyük Olur’ çaldığında restoranın dışında bekleyen arkadaşlarımız kapıdan içeri girdi. Ve işte o an eşim önümde diz çöküp bana evlenme teklifi etti. Tabii ki düşünmeden ‘evet’ dedim. Eşimin dünyaları barındıracak kadar büyük bir yüreği var ve çok güçlü bir karakter. Kafasına bir şey koyduysa kimse ona mani olamaz. Onun bu tavrına her zaman hayranım.

Uğur Kaplan/İş adamı

İLK GÖRDÜĞÜMDE VURULDUM

Çok yakın bir arkadaşımla birlikte bir ziyaret için yakınımızdaki şehrin okuluna gitmiştik. Arkadaşımla konuşurken bir anda giriş kapısı açıldı ve Gonca ‘Arkadaşım Eşek’ şarkısını söyleyerek içeri girdi. O an Gonca’ya vuruldum. Yanımdaki arkadaşıma dönüp, “Ben bu kıza aşık oldum” dedim. O da bir an neye uğradığını şaşırarak ‘Bu kız benim kuzenim’ deyince şaşkınlıkla birlikte bir mutluluk belirdi yüzümde. Gonca ile tanışmamız böylesine bir tesadüfle oldu. Benimkisi ilk görüşte aşk oldu yani.”

Bir Cevap Yazın