Onu ilk gördüğüm an: Belgin-Gökhan Abayhan

PAYLAŞ

14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, kentimizin tanınmış çiftlerine aşk hikayelerinin nasıl başladığını sorduk

HABER: Eylem Selvi ARI

Tebrizli Şems’in de dediği gibi ‘Aşksız geçen bir ömür, beyhude yaşanmıştır.’ İşte bir şubat daha geldi… Bitmeyen sevdaların, ölümsüz aşkların, tutkulu sevgililerin ayı. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, yıllardır artarak devam eden aşklarıyla görenlere ‘maşallah’ dedirten çiftleri konuk ettik sayfalarımıza. Kentimizin tanınmış çiftlerine iki soru sorduk… Beylerden, eşlerini ilk gördükleri anda ne hissettiklerini; eşlerinden ise evlenme teklifini nasıl aldıkları anlatmalarını istedik. Aşklarıyla Leyla ile Mecnun’u kıskandıran Kocaelili çiftlerin sevgi dolu hikayelerini keyifle okuyacaksınız.

Belgin Abayhan/Kurabiye Merkezi Butik Pasta

BAKIŞI GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELİNCE…   

Gökhan’ın evlenme teklifini kabul etmemdeki en önemli sebep sakin bir yapısı olmasıydı. En sinirli olduğu zamanda dahi o ses tonu asla değişmezdi ve hala da değişmiyor. Bana evlenme teklif etmesinden önceki hafta tiyatro bileti almıştık. Sevdiği dostlarıyla birlikte gidecektik. Gittik, salona girmek için sıradayız; sıra bize geldiğinde bir baktım çantamda bilet yok. Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. ‘Kızar mı? Arkadaşlara ayıp olur mu?’… Aklımdan bin soru aynı anda geçti, kıpkırmızı olmuştum. Sakince ‘Aman olsun üzülme, gel yemek yiyelim’ dedi. O an bendeki mutluluk ve rahatlamanın tarifi yok. Zaten sonra çantamın gözünden bilet çıktı, oyunu izledik. Evlenme teklif ettiği gün de o tiyatro kuyruğunda bana bakışın ve üslubu gözümün önüne geldi ve ‘evet, evet, eveeeet’ dedim.

Gökhan Abayhan/Öğretmen

DAHA GÜZEL GÜLENİNİ GÖRMEDİM

Belgin’i ilk gördüğüm günü hiç unutmuyorum. En yakın arkadaşımın evindeydim. Odasındaki cam, salona bakıyordu. Ben arkadaşımın odasındaydım. Kapı çaldı, eşofmanla olduğumdan çıkmak istemedim. Belgin geldi, içeri girdi. O salonda CD seçerken camdan onu izledim. O zamana kadar bu kadar güzel ve içten gülen bir kız görmemiştim. Ben onun gülüşünü sevdim. Evden çıktıktan sonra da uzun süre yüzündeki gülümsemeyi unutmadım. Hala çok güzel güler.

Bir Cevap Yazın