kocaeli , 19-01-2020

Okuma Sanatı’ndan bir kütüphane daha

Okuma Sanatı Kulübü yaz döneminde de kütüphane açılışlarını sürdürüyor, Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın kurucusu olduğu Okuma Sanatı Kulübü, 6 Nisan 2017 yılından bugüne dek 50.000’in üzerinde kitap topladı

14:50:31 | 2019-07-25

 

Okuma Sanatı Kulübü şimdiye kadar  42 kuruma kitap ve kütüphane desteği verdi, 35’in üzerinde de kitap gecesi düzenledi. Kulüp, Dilovası bölgesindeki çalışmalarını hızla devam ettirirken, yaz döneminde bir okula kütüphane kurulmasının haklı gururunu yaşıyor. Zeren Filtre sahiplerinden Seviya Zeren ve ailesinin desteği ile Dilovası Akşemsettin İlkokulu’nun kütüphanesi yaptırıldı. Okulun kitap ihtiyacını da Okuma Sanatı Kulübü üstlendi.

 

KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, kaymakam Mustafa Asım Alkan ve ilçe milli eğitim müdürü Murat Balay, ilçe milli eğitim şube müdürü Songül Dereli ve Okuma Sanatı Kulübü üyelerinin de katılımı ile kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Dilovası bölgesinde ve tüm Kocaeli genelinde çalışmalarına devam eden kulüp üyeleri, Kocaeli’de kütüphanesiz okul kalmayıncaya kadar çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
ETİKET :   okuma sanatı kulübü diovası kütühane kitap

Tümü