Numan Hoca’ya vefa

PAYLAŞ

Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şubesi üyesi Kur’an kursu öğreticisi hanımlar, uzun yıllar şube başkanlığı yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta görevini devreden Numan Uysal’a vefalarını gösterdi

 

HABER: EYLEM SELVİ ARI

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanlığı’nı uzun yıllar yapan Numan Uysal, geçtiğimiz günlerde görevini şube yöneticisi Mehmet Ali Karadaşlı’ya devretmişti. Numan Hoca’dan bayrağı devralan Karadaşlı, yoğun bir tempoyla çalışmasını sürdürürken görevi bırakan Numan Hoca vefadan nasibini alıyor.

 

Numan Hoca’ya hediyesini kadın kolları temsilcisi Nuran Çolak ile Kur’an kursu öğreticileri takdim etti.

VEFALARINI GÖSTERDİLER

Görev süresi boyunca her platformda diyanet mensuplarının haklarını savunan, olaylara yaklaşımı ve iyi diyalogları sayesinde gönüllere giren, diyanet çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında üzerine düşeni yapan Numan Hoca’ya sendika üyesi kadın Kur’an kursu öğreticileri bir vefa kahvaltısı düzenledi. Gülloğlu Cafe’de gerçekleşen vefa kahvaltısı sendikanın kolları temsilcisi Nuran Çolak organize etti. Yaklaşık 20 kadın Kur’an kursu öğreticisinin katıldığı kahvaltılı buluşmada kadınlar Numan Hoca’ya bir de hediye takdim etti.

KOCAELİ İÇİN DEĞERLİ BİR İSİM

Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şubesi Kadın Kolları Temsilcisi Nuran Çolak, “Numan Bey, her zaman yanımızda yer aldı, desteğini hiç esirgemedi. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Kocaeli için değerli bir isim kendisi. Bize verdiği destek dolayısıyla Numan Hocamıza vefamızı göstermek istedik” dedi.

Kur’an kursu öğreticisi Gülşen Yılmaz, kadın kolları temsilcisi Nuran Çolak ile Numan Uysal.

ÇOK MUTLU OLDU

Gördüğü vefa karşısında mutlu olan Numan Hoca kadınlara teşekkür etti. Görevi bıraksa da hala camianın bir parçası olduğunu söyleyen ve her platformda diyanet çalışanlarının yanında olacağını belirten Numan Hoca, “Camiamız çok değerli bir görev yapıyor. Her zaman yan yana olacağız ve sorunlarımızı birlikte aşacağız” dedi. Numan Hoca için verilen vefa kahvaltısına Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Ali Vasfi Kurt, Kütahya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Kasım Kocaman ve Bolu İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Hayati Sakallıoğlu da katıldı.

Numan Hoca için verilen vefa kahvaltısına Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Ali Vasfi Kurt, Kütahya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Kasım Kocaman ve Bolu İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Hayati Sakallıoğlu da katıldı.

Bir Cevap Yazın