kocaeli , 28-10-2020

Normalleşmenin ilk haftası kütüphanelere ilgi yoğundu

İl Halk Kütüphanesi, yeni normalleşme takviminin başladığı 1 Haziran tarihi itibariyle okuyucularını kabul etmeye başladı. Maske, mesafe ve hijyen üçlüsüne önem verilerek gerekli kontroller yapıldı

14:21:36 | 2020-06-05

Yeni normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde İl Halk Kütüphanesi’ne ilgi yoğundu. Kütüphanede gerekli önlemlerin alındığı görüldü. Kütüphane personeli gelen tüm ziyaretçilerin kapıda ateşi ölçtü ve dezenfektan ikramında bulundu. Ayrıca kütüphaneyi kullanan okuyucuların masalardaki mesafeli oturma düzenine de dikkat edildi.

 

HAFTA SONU KAPALI

İl Halk Kütüphanesi’nden verilen bilgilere göre; Mesai saatleri ikinci bir duyuru yapılana kadar hafta için 09.00-12.00 ve 13.00-17.00 arasında açık olacak. Öğle arası olan saat 12.00-13.00 arasında kütüphane havalandırılacak ve ortak kullanım alanları dezenfekte edilecek olup o saatte ödünç verme ve okuyucu hizmetine de kapalı olacak. Hafta sonu ise kütüphaneler faaliyet göstermeyecek.

 

KAPALI RAF SİSTEMİ

Öte yandan; Ödünç verme birimine okuyucular teker teker alınacak. Salgın döneminde kapalı raf sistemine geçildiği için okuyucular raf aralarına girmeyecek ve kitaplara dokunamayacaklar. İçeride okuyucu varken diğer okuyucular sosyal mesafe kuralına uygun olarak dışarıda bekletilecek.

 

ÖNCE KATALOGDAN TARAYIN

Kütüphane yönetimi; Okuyucuların işlemlerini daha hızlı yapabilmesi için kütüphaneye gelmeden önce katalog taraması yapıp istedikleri kitapların adı ve yazarını not alarak gelmelerini tavsiye etti. Bu uygulama kütüphanede daha kısa süreli temasta bulunmak için faydalı olacak. Ayrıntılı bilgi için; Aşağıdaki kurama ait adresleri de ziyaret edebilirsiniz.
facebook: https://www.facebook.com/kutuphane41
instagram: https://www.instagram.com/kocaeliilhalkkutuphanesi/
internet sitesi: http://kocaeli.kutuphane.gov.tr/

 
ETİKET :   kütüphane önlem ilgi ziyaretçi okur normalleşme yaşam virüs kocaeli

Tümü