kocaeli , 23-09-2020

Nesibe Aydın Okulları 3 yaşına giriyor

Nesibe Aydın Okulları, Kocaeli’de 3. yılına girerken pandemi sürecini kurumsal yapısı sayesinde sorunsuz geçirdi

10:57:43 | 2020-09-08

35 yıllık yayıncılık tecrübesi, uyguladığı dershane+okul eğitim modeli ile binlerce öğrencinin en prestijli üniversitelere yerleşmesini sağlayan Nesibe Aydın Okulları, Kocaeli’de 3. yılına giriyor. Okul müdürü Musa Vayiç, geride bıraktıkları 2 yılı şöyle değerlendiriyor: “Nesibe Aydın Okulları, kurucuları eğitimci olan, eğitimden aldığını eğitime yatıran, eğitimden başka bir şey düşünmeyen bir kültüre ve geleneğe sahip. Kocaeli’nin gerçekten böyle bir oluşuma ihtiyacı vardı, bu boşluğu ciddi manada doldurduğumuzu düşünüyoruz. Bunları elbette velilerimizden, öğrencilerimizden, eğitim camiasındaki meslektaşlarımızdan aldığımız geri bildirimle söylüyoruz. Özetle işimizi büyük bir ciddiyet ve disiplinle yapmaya çalışıyoruz ve karşılığını da görüyoruz.”

Pandemi sürecini Nesibe Aydın Okulları’nın kurumsallığı sayesinde sıkıntısız geçirdiklerini söyleyen Vayiç, “Yanlış hatırlamıyorsam 12 Mart Perşembe günü idi. Yetkililer, okulların 16 Mart Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime ara vereceğini ilan etti. O günden itibaren online derslere başlamak için sadece 3 günümüz vardı ve biz 16 Mart Pazartesi sabahı hiçbir aksaklık yaşamadan, kaldığımız yerden eğitime devam ettik. Hatırlarsanız devlet okulları EBA TV üzerinden 23 Mart’ta eğitime başladı.

3 günlük çok kısa bir süre içerisinde bunu yapmak imkansıza yakın bir durum ancak okulumuzun daha önceden sahip olduğu teknik alt yapı ve know-how ile biz zaten bu günlere hazırlıklı bir okulduk. O yüzden bizim için hiç zor olmadı.

 

TAKDİRLERİNİ KAZANDIK

Kurumsallık denilen olgu tam da bu noktada anlam kazanıyor. Her şey yolunda ve rutininde giderken yaptıklarınız elbette önemli ama o rutinden çıkıp kriz anına girdiğinizde gösterdiğiniz refleksler, aldığınız önlemler, kararlar ve uygulamalar bambaşka bir değer kazanıyor. Çok net söylüyorum, bu süreçte bütün velilerimizin ve öğrencilerimizin bir kez daha takdirini kazandık” diye konuştu.  Okul müdürü Musa Vayiç, 2020 YKS sonuçlarını ise şöyle değerlendirdi: “Biz okul olarak bireysel değil kitlesel başarıyı önemsiyoruz. Tabloya baktığınızda 712 öğrenciden 223’ünün değişik puan türlerinde 541 derece yaptığını görüyorsunuz. Bu; Türkiye genelinde çok değerli, çok nadir rastlanan bir tablodur. Ondan daha değerli olan ise buna benzer tabloyu her yıl çıkarabilmenizdir. Ve Nesibe Aydın Okulları kurulduğu tarihten beri bunu hep yapıyor.”
ETİKET :   nesibe aydın okulları ilkokul ortaokul lise öğretmen öğrenci kocaeli

Tümü