kocaeli , 25-09-2020

Nesibe Aydın Okulları öncülük edecek

Dershanesiz eğitim modelini benimseyen Nesibe Aydın Okulları, değişim sürecinde diğer okullara öncülük edecek

09:49:38 | 2019-02-06

MEB’in aldığı ‘özel kurslar ve temel liseler kapatılacak’ açıklaması ülke genelinde büyük yankı uyandırırken, gözler ‘dershanesiz eğitim modeli’nin Türkiye’deki öncüsü Nesibe Aydın Okulları’na çevrildi. Kurucularının öngörüleri sayesinde ‘dershanesiz eğitim’ modelini yıllardır başarıyla uygulayan Nesibe Aydın Okullarının bu değişim sürecinde diğer okullara da öncülük etmesi bekleniyor.

 

KURSA GEREK YOK

Kocaeli’de de bir şubesi bulunan Nesibe Aydın Okulları'nın; 35 yıllık yayın, 20 yıllık dershane, 11 yıllık okul deneyimi ile geliştirerek bütünleştirdiği ve okullarında uyguladığı dershane + okul eğitimi modeli ile Nesibe Aydın öğrencisi, özel kursa ve özel derse ihtiyaç duymadan yetiştiriliyor. Şimdiye kadar başarıyla uygulanan eğitim modelinin en iyi kanıtı da ‘yerleştirme listesi’ olarak gösteriliyor.

 

 Nesibe Aydın Kocaeli Okulları

 

BİR BÜTÜNLÜK İÇİNDE

Nesibe Aydın Okulları'nın kurucusu Nesibe Aydın, “Okul programımızın önemli bir parçası olan Liselere Hazırlık (ortaokulda) ve Üniversiteye Hazırlık (lisede) programı öğrencilerimizin herhangi bir kurs ya da özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri üniversite ve bölümlerine yerleşebilmeleri için tasarlanmıştır. Liselere ve üniversiteye hazırlık programlarımızda öğrenciler; sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, zaman yönetimi, meslek tanıtımı, üniversite tanıtımları, tercihler gibi konularda rehberlik birimi ve ölçme değerlendirme uzmanları tarafından, 5. sınıftan 12. sınıfa kadar bir bütünlük içinde uygulanan programla yetiştirilir” diyor.

 

NESİBE AYDIN FARKI

Nesibe Hoca, Nesibe Aydın Okullarını diğer eğitim kurumlarından ayıran en önemli özelliği de şöyle açıklıyor: “Profesyonel öğretmen kadromuz ile MEB’in belirlediği haftalık ders saatlerinin de üzerinde sağladığımız ders saatleri, problem çözme saatleri, bire bir etüt uygulamalarımız, akşam çalışmaları, hafta sonu dersleri, yayınlarımız ve deneme sınavlarımız gibi uygulamalarımız, eğitim modelimizin diğer kurumlara göre en önemli farklılıklarıdır.”

 

EN İYİ ÜNİVERSİTELERE

Sonuç olarak; Nesibe Aydın Okulları mezunlarının, Hacettepe, Ankara, Gazi, Cerrahpaşa, Koç (burslu)gibi seçkin üniversitelerin tıp fakültelerine; ODTÜ, Boğaziçi, Koç (burslu), İTÜ, Bilkent (burslu) gibi gözde üniversitelerin mühendislik, hukuk ve idari bilimler gibi fakültelerine yerleşerek, toplu ve yüksek başarı elde etmelerinin arkasında, özel ders ya da kursa ihtiyaç bırakmayan güçlü, donanımlı ve bir o kadar da uygulaması zor bir sistem bulunuyor.
ETİKET :   Nesibe Aydın Okulları Nesibe Aydın Kocaeli Okulları Kocaeli sınav eğitim öğrenci öğretim kolej özel okul başarı Nesibe Aydın eğitimci

Tümü