kocaeli , 18-01-2020

5 bin öğrenci akın etti

Nesibe Aydın Okulları Kocaeli Şubesi’nin, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için gerçekleştirdiği ‘bursluluk ve okula giriş’ sınavına, yaklaşık 5 bin öğrenci akın etti

11:12:49 | 2019-02-25

HABER: TAHA AHMET ÖZEL 

Başarı ve disiplin odaklı eğitim anlayışı, donanımlı eğitimci kadrosu ve  her yıl üniversite sınavlarında elde ettiği Türkiye dereceleriyle ülkemizin en başarılı özel eğitim kurumlarından biri olarak gösterilen Nesibe Aydın Okulları’nın Kocaeli şubesi, ‘bursluluk ve okula giriş’ sınavını gerçekleştirdi. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için gerçekleştirilen sınava, Nesibe Aydın Okulları’nda eğitim görmek isteyen yaklaşık 5 bin öğrenci adeta akın etti.

 

YÜZDE 100 BURS İMKANI

Kurumun Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki eğitim binasında gerçekleşen sınava, ortaokul 8, lise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldı. Bursluluk ve giriş sınavına katılmak için günler öncesinden kayıt yaptıran öğrenciler, sınıflarına göre gruplandırılarak sınava tabi tutuldu. 7 seansta gerçekleşen sınavda ter döken ortaokul ve lise öğrencileri, elde ettikleri sonuca göre yüzde 100’den yüzde 15’e kadar değişen oranlarda burs kazanacak. Sınav sonuçları 4 Mart Pazartesi günü, saat 14.00’te açıklanacak.

 

4 MART’TA AÇIKLANACAK

Bursluluk sınavında, her seans öncesi sınıflara telefonla bağlanan Nesibe Aydın Okulları’nın kurucusu Nesibe Aydın, sınava katılan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, başarılar diledi. Ayrıca, Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın da okulun konferans salonunda, velilere yönelik bir bilgilendirme toplantısı yaptı; ailelere Nesibe Aydın Okulları’nda uygulanan eğitim sistemi hakkında bilgi verdi. Nesibe Aydın Okulları Kocaeli Şubesi’nin bursluluk ve okula giriş sınavı, akşam saatlerine kadar devam etti. 

ETİKET :   Nesibe Aydın Okulları Nesibe Aydın Kocaeli Okulları Kocaeli sınav eğitim