kocaeli , 25-08-2019

Nesibe Aydın Okulları Kocaeli’ye geliyor

Nesibe Aydın Okulları, Kocaelili öğrencileri kursa gitmeden, özel ders almadan sınava hazırlayarak, istedikleri üniversiteye girmelerini sağlayacak

12:26:21 | 2018-01-11

Türkiye’nin en başarılı özel okullarından biri olan Nesibe Aydın Okulları, Ankara, Konya ve Antalya’nın ardından ilimize geliyor. 1984 yılından bugüne başarı ve disiplin odaklı eğitim anlayışıyla öne çıkan Nesibe Aydın Okulları yeni projesi için Kocaeli’yi seçti. İki etap halinde gerçekleşecek projenin ilk etabı ilimizin en popüler yerleşim merkezlerinden Yahya Kaptan Mahallesi’nde hayata geçirilecek. Anadolu-Fen Lisesi olarak hizmet verecek binanın kaba inşaatı tamamlanmak üzere.

 

 

Nesibe Aydın Okulları’nın 5 bine yakın öğrencisi var.

 

 

YENİ DÖNEME HAZIR

 

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları birinci etap binası, 18 derslik, 1 spor salonu, 1 konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve diğer sosyal alanlardan oluşuyor. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek olan okul, hem merkezi bir noktada bulunması hem de güçlü öğretmen kadrosuyla Kocaeli’de fark yaratacak. Projenin ikinci etabı ise 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip, 60 derslikli ve tam donanımlı bir eğitim kampüsü olarak önümüzdeki yıl, ilk etaba yakın bir bölgede inşa edilecek.
 
Nesibe Aydın Okulları, Kocaeli’deki yatırımını iki değerli eğitimcimiz Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte gerçekleştiriyor.
 

5 BİN ÖĞRENCİSİ VAR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın, şunları söyledi: “Kurumumuz şu anda Ankara, Konya ve Antalya’da 7 ayrı tesiste, 5 bin öğrenciye hizmet veriyor. 7 öğrenci başına 1 eğitimcinin düştüğü muazzam bir oranla eğitim mücadelemizi devam ettiriyoruz. Her yıl üniversite sınavlarında elde ettiğimiz Türkiye dereceleri, kursa ya da özel derse ihtiyaç bırakmayan sınavlara hazırlık modelimiz, üç öğrencimizden birinin lisanslı sporcu olduğu spor politikamız, IB-DP, IB-PYP ve Cambridge gibi dünyanın sayılı diploma programlarına akredite olmamız gibi birçok husus, okullarımıza olan ilgiyi her geçen gün artırıyor.

 

BARAJ PUANI VAR

Okullarımıza talep her ne kadar yüksek olsa da Nesibe Aydın Okulları’nda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, okulumuzun baraj puanını yakalaması, Nesibe Aydın disiplini ve çalışma temposunu içselleştirmesi gerekiyor. Kocaeli projemize, 2017 yılının ocak ayında başladık. Kocaeli, hem ekonomik hem de kültürel açıdan çok gelişmiş bir ilimiz. Veliler ve öğrencilerin eğitime olan ilgisi çok yüksek olduğu gibi okullardan ve öğretmenlerden de yüksek beklentilere sahipler.

 

 

BAŞARI ODAKLI SİSTEM

Nesibe Aydın Okulları’nın hâlihazırda sunduğu başarı odaklı eğitim sistemi, sınavlara hazırlık müfredatı ve disiplinli yapısının Kocaeli’deki ailelere birebir hitap edeceğini düşünüyoruz. Özellikle, okulumuzun öğrencilerinin üniversiteye hazırlık çalışmalarında, kursa gitmeden ya da özel ders almadan, okuldaki programla istedikleri üniversitelere yerleşmeleri, Kocaeli’de bu yönde beklentisi olan öğrenci ve velilere büyük katkı sağlayacak.

 

Nesibe Aydın Okulları, Türkiye’nin en başarılı özel okullarından biri.

 

 

EKİP, ANKARA’DAN GELECEK

 

Ocak ayından beri çok yoğun çalışarak tüm planlarımızı tamamladık. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin önemli bir kısmı Ankara’daki merkez okullarımızdan gelecek. Kocaeli’den, İstanbul’dan anlaştığımız değerli öğretmenlerimiz var. Bu projemizi, Kocaeli’deki iki değerli eğitimci Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte, ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda, Nesibe Aydın Okulları’nın Türkiye genelindeki okullarında sağlanan başarı ve kalite standardı, ilk zilimiz çaldığı andan itibaren yerleşmiş olacak.”

 

Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın.

 

 

BAŞVURULAR ŞUBATTA

 

Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın, Nesibe Aydın Kocaeli Okulları’nın okula giriş sınavları için şubat ayından itibaren başvuru almaya başlayacağını duyurdu. Öte yandan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları, eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce de birçok öğretmen, öğrenci ve veli atölye çalışması ve seminerleri düzenleyecek. Bunlarla ilgili duyurular ve davetler, okulun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

 

İLETİŞİM:

 

nesibeaydin.k12.tr
ETİKET :   Nesibe Aydın Okulları eğitim öğretim özel okul

Tümü