kocaeli , 31-05-2020

Neşe-i Sağlık Korosu’ndan Yeşilçam rüzgarı

5 yıl önce Nilgün Özyuva’nın kurduğu Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, ‘Yeşilçam Şarkıları 2’ isimli bir konser verdi. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği gecede koro, seyircilerin kulaklarının pasını sildi

10:39:07 | 2019-02-25

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

YOĞUN İLGİ

Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, konserlerine bir yenisini daha ekledi. Şef Erbil Aydın’ın yönettiği ve ‘Yeşilçam Şarkıları’ adını taşıyan konserde sanatseverlerle buluştu. Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan Neşe-i Sağlık Korosu’nun Yeşilçam Şarkıları 2 isimli konserine ilgi yoğundu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki konsere gelen müzikseverler yer bulamayınca konseri merdiven boşluklarında takip etti.

 

DOKTORLAR KOROSU

Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu’nda Kocaeli Dişhekimleri Odası, Kocaeli Eczacı Odası ve Kocaeli Tabip Odası üyelerinden oluşan 30 solistin yanı sıra kanunda Erman Gürses ve Ersin Keman, kemanda Saffet Keman, Fatih Keman ve Alper Ekşioğlu, udta Mesut Cengiz, ritimde Birol Sakarya, tanburda Tenay Tosun, klavyede Harun Uygur ve klarnette Şevki Bengi yer aldı.

 

NEŞE-İ SAĞLIK GÖZ DOLDURDU

Koro, alkışlar eşliğinde yerini aldıktan sonra Şef Erbil Aydın’ın yönetiminde ‘Rüyalar gerçek olsa, Seven ne yapmaz, Her şey bitmiştir artık, Mavi Boncuk, İnleyen Nağmeler, Fesupanallah, Arkadaş’ gibi birbirinden güzel 24 parçanın seslendirildiği gecede koro, performansıyla göz doldurdu.

 




ETİKET :   Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu Erbil Aydın yeşilçam

Tümü