kocaeli , 27-02-2020

Minik öğrencilerden ‘Renkli dünyalar evimiz’ sergisi

‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında İzmit Halk Eğitim Merkezi ile Yahya Kaptan İlkokulu’nun ortak çalışması olan ‘Renkli dünyamız evler’ konulu resim sergisi açıldı

15:40:23 | 2018-06-04

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle Yahya Kaptan İlkokulu resim sergisi düzenlendi. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Arasta Park AVM’nin 2. katında gerçekleşen sergiye okul müdürü Mustafa Özgül, müdür yardımcısı Ramazan Demir, Okul aile birliği başkanı Aylin Çelenk, sınıf öğretmeni Hayriye Kaya ve İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin resim öğretmeni Saadet Uğuz, öğrenciler ve veliler katıldı.

RESİM, ZİHİNSEL GELİŞİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sergide bir konuşma yapan okul müdürü Mustafa Özgül, serginin önemine değindi. Özgül “Resim yapmak çocuklarımızın zihinsel gelişimi açısından önemli bir sanattır. Bu sergileri ilerleyen süreçlerde devam ettirmek istiyoruz. Renkli dünyalar evimiz isimli bu sergimiz okulumuz için hayırlı olsun” dedi.

Renkli dünyalar evimiz sergisi okulu müdürü, müdür yardımıcısı ve okul aile birliği başkanı tarafından kesilen kurdele ile açıldı. Sergi açılışının ardından Batuhan Kıral, Melis Zeynep Çalışkan ve İpek Pir hazırladıkları şarkıları ve marşları orgla çalarken davetlilerden büyük beğeni topladılar.

Toplam 77 öğrencinin yapmış olduğu 45 eser Yahya Kaptan’da bulunan Arasta Park AVM’nin 2. katında sergileniyor. Sergi 10 Haziran’a kadar sergilenecek.

ETİKET :   Yahya Kaptan İlkokulu Okullar Hayat Olsun İzmit Halk Eğitim Merkezi Arasta Park