kocaeli , 27-01-2021

Minik Hamza’nın zamanı daralıyor!

SMA TİP1 hastası 20 aylık Hamza’nın tedavisi için zaman daralıyor

15:46:48 | 2020-11-23

Başiskele’de ikamet eden Şeyma-Raif Abuljoud çiftinin bebekleri, 20 aylık Hamza bebek için zaman daralıyor. Ölümcül bir kas hastalığı olan SMA TİP1 tanısı konulan ve Amerika’ya giderek tedavi olması gereken Hamza bebek, hortumla besleniyor ve oksijen tüpüne bağlı olarak nefes lamaya çalışıyor.  

2 yaşını doldurmadan Amerika’daki ilaç tedavine başlaması gereken Hamza bebek için başlatılan yardım kampanyası devam ederken, aile Hamza için zamanın daraldığını söyledi. Tedavinin yapılabilmesi için 2.4 milyon dolar gerekiyor. Ailenin gücü yetmediği için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanyaya daha çok destek gerekiyor.

 

NEFES OLUN!

Hamza’nın annesi Şeyma Hanım, “Evladım zor nefes alıyor. Bir yudum suyu yutamıyor.  Yaşaması için bu tedavinin bir an önce başlaması gerekiyor. Herkesten destek bekliyorum” dedi. Aile, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan da destek bekliyor.

Hamza’nın tedavi olabilmesi için 80 günden daha az zaman kaldığını belirten aile, başta kentimizin yöneticileri olmak üzere tüm Kocaelililer’den ve Türkiye’den destek beklediklerini söyledi. Destek olmak için Instagram’da açılan @hamzayasasin hesabından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kampanya için  KuveytTürk Bankası’nda anne Şeyma Abuljoud adına bir hesap açıldı.

IBAN numarası: TR30 0020 5000 0966 7265 5000 01
ETİKET :   sma tip 1 hastalık sma kas hamza bebek hamza kocaeli yardım kampanya

Tümü