kocaeli , 28-05-2020

Mercek Sanat'ta ‘ÇEK-İM’ sergisi

Ressam Esma Hilal Karaman tarafından kısa bir süre önce İzmit Kent Meydanı karşısında açılan Mercek Sanat, sanatseverleri yeni bir sergiyle buluşturdu.

17:41:02 | 2019-01-05

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

İzmit Kent Meydanı karşısında ressam Esma Hilal Karaman’ın açtığı Mercek Sanat, çeşitli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mercek Sanat, son olarak Sakarya Üniversitesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Suzan Orhan ve yüksek lisans öğrencileri Merve Bozkurt, Kübra Timur, Zehra Karataş ile Özkan Başol’un eserlerinden oluşan ‘Çek-im Fotoğraf Sergisi’yle fotoğraf tutkunlarını bir araya getirdi.

Toplam 34 eserin yer aldığı sergide eser sahipleri farklı konularda çektikleri çalışmaları sanatseverlere sergileme fırsatı buldu.

FARKLI KONULAR FARKLI FOTOĞRAFLAR

Ögretim Üyesi Dr. Suzan Orhan'ın çalışmalarında kamusal alandaki insanların durumlarını yansıtan sokak fotoğrafları, Merve Bozkurt ise gösterişçi tüketim toplumunda yemeğin fotoğraflanması üzerine ironik bir yaklaşımı yansıtan kurgu fotoğraflarını sergiye sundu. Sergide Kübra Timur'un kadına atfedilen güzellik ve estetik algısını Hindistan ve Etiyopya kabileleri üzerinden ele aldığı fotoğrafları yer alırken Zehra Karataş, marka bağımlılığını manipülatif kurgu çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Özkan Başol’un zaman ve mekân bağlamında vernaküler fotoğrafların yeniden hayat bulmasının temsilini yansıttığı fotoğrafları sergide yer aldı.

Eser sahipleri yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verirken sonrasında sergi gezildi. Bugün başlayan ‘ÇEK-İM’ isimli grup fotoğraf sergisi 20 Ocak’a kadar açık kalacak.

ETİKET :   Mercek Sanat Hilal Karaman Merve Bozkurt Kübra Timur Zehra Karataş Özkan Başol Suzan Orhan sanat sergi