kocaeli , 19-01-2020

MENTORA COLLEGE’a görkemli lansman

İzmit şubesinin kapılarını geçtiğimiz günlerde açan Türkiye’nin ilk ve tek dil okulu Mentora College, Kocaeli’deki faaliyetlerine düzenlediği görkemli bir tanıtım programıyla başladı

18:15:18 | 2019-11-02

 

BAU Global bünyesinde, yaklaşık 8 yıl önce Washington’da kurulan Mentora College, iki yıl önce Türkiye’deki şubeleriyle de eğitim vermeye başladı. Verdiği eğitim ve tüm dünyada geçerli sertifika programlarıyla Türkiye’nin ilk ve tek dil okulu olan Mentora College, İzmit şubesinin kapılarını ise geçtiğimiz günlerde açtı. Eğitimci Yaşar Kemal Keskin, İsmail Kocatürk, Galip Kocaman ve iş adamı Hakan Akar’ın yatırımıyla ilimize kazandırılan kurum, İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki binasında eğitim vermeye başladı. 

 

YOĞUN KATILIM

Mentora College İzmit Şubesi Kocaelililere düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Mentora College’in, Ramada Plaza by Wyndham Otel’de gerçekleştirdiği ‘Mentora College İzmit Eğitim Zirvesi’ programına CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, kurum yetkilileri, çok sayıda eğitimci, yabancı dil öğrenmek isteyenler, çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler ile velileri katıldı. Mentora College Türkiye Genel Müdürü Emel Özmal, Cambridge University Press Türkiye Genel Müdürü Yıldıray Karaaslan, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Polat, Mentora College İzmit Kurucusu Hakan Akar ve BAU Yabancı Diller Yüksek Okulu Profesyonel Gelişim Birimi Koordinatörü CELTA Eğitmeni Dr. Fatoş Eskiçırak’ın konuşmacı olarak katıldığı programa ilgi yoğundu.

 

SIRA DIŞI EĞİTİM ANLAYIŞI

Mentora College İzmit Eğitim Zirvesi’nin açılış konuşmasını CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaptı. Konuşmasında dil eğitiminin önemini vurgulayan Akar, “Çocuklarımızın yabancı dil öğrenebilmesi için sıra dışı bir eğitim anlayışına ihtiyacımız var. Bir hatta birkaç dil öğrenmenin böylesi önemli olduğu bir çağda, Mentora College gibi eğitim kurumları çok önemli. Çocuklarımızı geleceğe ancak böyle nitelikli kurumlarla hazırlayabiliriz” dedi. 

 

YENİ BİR SOLUK

Milletvekili Haydar Akar’ın ardından söz alan Mentora College Türkiye Genel Müdürü Emel Özmal da konuşmasında “Dil eğitimine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz. Kişisel öğrenime önem veriyoruz. Mentora College gibi büyük bir markayla yol almak gurur verici. Türkiye pazarında hayat bulmaya ve büyümeye devam ediyoruz. En büyük amacımız fırsat eşitliğini sağlamak. Tüm halkımız eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanabilmeli, yeter ki istemeyi bilelim. Biz de değerli eğitimcilerimizle beraber yeni fikirler üretecek ve sizlere sunacağız” ifadelerini kullandı.

 

MOTİVASYON ÖNEMLİ

Cambridge University Press Türkiye Genel Müdürü Yıldıray Karaaslan ise yaptığı konuşmada; 1534 yılında kurulmuş olan Cambridge University Press (CUP) yayınevi, CELTA Sertifikası ve Mentora College’nin eğitim stratejileri hakkında bilgiler verdi. Karaaslan, “Yabancı dil öğreniminde motivasyon çok önemli ve bu anlamda öğretmenlerimizin etkisi çok büyük” dedi. Programa katılanlar; Mentora College’in eğitim sistemini, sertifika programlarını ve Mentora öğrencisi olmanın getirdiği avantajları ise İzmit şubesi kurucularından Hakan Akar‘dan dinledi.

 

 
ETİKET :   Mentora College Kocaeli lansman açılış tanıtım izmit yabancı dil ingilizce eğitim

Tümü