kocaeli , 07-03-2021

Mehmet Ali Mallı: Yaşam kalitem yükseldi

Fizyoterapist Elif Akıncı’nın uyguladığı egzersiz programıyla boyun ağrılarından kurtulan Mehmet Ali Mallı, “Yaşam kalitem yükseldi” diyor

15:21:36 | 2021-02-01

ELİF'İN YÖRÜNGESİ

 

Geliştirdiği rubatonik pilates metoduyla omurga rahatsızlıklarına yönelik özel egzersiz programları uygulayan ve başarılı sonuçlar elde eden fizyoterapist Elif Akıncı, bir danışanının daha yaşam kalitesini yükseltti. Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin de sahibi olan fizyoterapist Elif Akıncı, yaklaşık 8 yıldır boyun ve omuz ağrıları çeken 30 yaşındaki Mehmet Ali Mallı’ya yönelik hazırladığı egzersiz programıyla onu ağrılarından kurtardı.

Mehmet Ali Mallı, uzun bir süredir ağır bir fitness programı uyguladığını, bazı kaslarını doğru çalıştırmadığı için boyun ve omuz bölgesinde ciddi ağrılar oluştuğunu söyledi, “Pek çok kez fizik tedavi aldım ancak Elif Hanım’a geldikten sonra kas ağrılarımdan büyük ölçüde kurtuldum” dedi.

 

 

YANLIŞ SPOR YÜZÜNDEN….

Mallı, fizyoterapist Elif Akıncı’ya geldikten sonraki yaşadığı değişimi şöyle anlattı: “Uzun yıllardır fitness yapıyordum ancak spor aktivitemi göğüs kaslarıma yönelik yapınca boyun ve omuz kaslarımı güçsüz bırakmışım. Bir süre sonra özellikle boynumda ciddi bir ağrı hissetmeye başladım.

Gün boyu devam eden hatta uykumu bile etkileyen bir ağrıydı bu. Başımı rahatça sağa sola çeviremiyordum.

8 yıldır bu ağrıları çekiyordum. Pek çok doktora gittim, boyun düzleşmesi ve kas spazmı teşhisi konulmuştu. Defalarca fizik tedavi aldım ancak ağrılar peşimi bırakmadı. Ta ki Elif Akıncı’ya gelen kadar…

Elif Hanım’ı sosyal ağlarda gördüm. Omurga rahatsızlıklarına yönelik etkili egzersizler uyguladığına dair bilgiler edindim.

Hemen Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin yerini araştırdım ve boyun röntgenimi bir de Elif Hanım’a göstermek istedim.

Randevumu aldım. Elif Hanım oldukça güler yüzlü bir şekilde karşıladı beni. Röntgenimi inceledi. Raporlarıma baktı ve engin tecrübesiyle bana uygulanması gereken egzersiz programından bahsetti.

 

 

ARTIK RAHAT HAREKET EDİYORUM

Egzersizlere hemen başladık. Programı yaklaşık 10 aydır, haftada 2 gün şeklinde uyguluyoruz. Egzersizlere başladıktan kısa süre sonra ağrılarımda ciddi bir gerileme oldu. Öne doğru eğilen omuzlarım artık geride duruyor. Başımı rahatça sağa ve sola çevirebiliyorum. Uyku kalitem arttı. Gün içinde ağrı yaşamadığım için yaşam kalitem de yükseldi. Tüm bunlar Elif Hanım’ın başarılı egzersizleri sayesinde oldu.”

Mehmet Ali Mallı, Elif Hanım’ın tecrübesi ve bilgisi sayesinde kendisini çok iyi hissettiğini söyleyerek, “Zaten spora ilgi duyuyordum. Rubatonik pilates ile hem ağrılarımdan kurtuldum hem de spora devam ettim. Artık fitness yapmıyorum. Yaz aylarında su kayağı, kışın ise pilates yapıyorum. Beklentilerimi karşılayan ve beni iyi hissettiren sporlar bunlar. Elif Hanım’a ablam da geliyor. O da sırt ağrıları çekiyordu. Sırt ağrılarının çoğu geçti. Ailece Elif Hanım’ı tanıdığımız için mutluyuz” dedi.

 

İLETİŞİM

Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi

Adres: Körfez Mah. D-100 Karayolu Üzülmez İş Mrk. No:127 Kat:2

İzmit/Kocaeli

Tel: 0262 322 9 322 – 541 533 45 41

E-mail: info@elifakinci.com

--12--
ETİKET :   elif akıncı elif akıncı pozitif yaşam merkezi fizyoterapist çocuk yetişkin terapi seans uygulama omurga omurga rahatsızlığı skolyoz kifoz kocaeli

Tümü