Lastik-İş Kocaeli’de yeni dönem

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şubesi 10’uncu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kongre sonucunda yeni başkan Yusuf Bayraktar oldu

16:10:46 | 2018-06-30

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 10’uncu Olağan Genel Kurulu sendikaya ait olan Başiskele’de ki Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın katılımıyla gerçekleştirilen kongrede yeniden aday olmayan mevcut Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı Tezcan Ay’ın yerine göreve Yusuf Bayraktar  seçildi. Yaklaşık 5 bin üyesi bulunan sendikanın kongresinde 200 kişinin oy kullanma hakkı bulunurken kongre sonunda 5 kişilik yönetim kurulu, 3 kişilik denetim kurulu, 3 kişilik disiplin kurulu üyesi ve 169 kişilik üst kurul delegesi belirlendi.

ABDULLAH AĞABEYE TEŞEKKÜR EDERİM

Kongrenin açılışında başkanlık görevini bıraktığını açıklayarak veda konuşması yapan  Tezcan Ay “Bu sendikada 30 yıl hizmet verdim. 21 yılı temsilcilik, denetim kurulu ve şube yöneticiliği yaptım. Ağabeyim ve genel başkanım Abdullah Karacan’a çok teşekkür ederim. Göreve ilk geldiğinde sendikamızı geleceğin sendikası yapacağız demişti. Senden Allah razı olsun başkanım sendikamızı geleceğin sendikası yaptık. 21 yıllık sendikal düşüncem 21 yıl önce neyse bugünde odur. Hepiniz Hakkınızı helal edin” ifadelerinde bulundu.

BIRAKMAMIN BİR SEBEBİ YOK

Ay’ın ardından konuşan Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, “Bu işin içinde beraber görev yaptığımız arkadaşlar. Bugün görevi bırakıyorum diyen arkadaşlarımızın sendikal hareket içerisinde 25 yıldır görev yapan arkadaşlarımız. Ne oldu? Neden bırakıldı gibi sorulara gerek yok. Çünkü bir sebep yok.  Bunun farklı anlamda olduğunu düşünüp konuşanlar olacaktır. Bizim kendi içinde birlik beraberlik olduğumuz kadar dışarda fitne içerisinde olan insanlarda vardır. Ben bugün görevi bırakan arkadaşlarımızın yaşadığı duyguyu yaşıyorum. Hiç birisiyle hiçbir kırgınlığımız olmadı, olamaz ” dedi.

MEKANIN ESAS SAHİPLERİ OLARAK BURADASINZI

“Bugün burada kendi mekanımızdayız ” diyerek sözlerine devam eden Karacan “Daha açılışını yapmadan buranın sahipleri siz olduğunuz için sizlerle bu atmosferi paylaşmadan bu açılışı yapmayacağımızı söyledik. Buranın esas sahipleri sizlersiniz. Bu otelin ve tesislerin esas sahipleri olarak buradasınız. Allah’a şükrediyoruz ki size vermiş olduğumuz sözleri tamamlayıcı bir hale getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇIKARMAYI DEĞİL ATMAYI BAŞARDIK

Sözlerine taşeron işçiliğe karşı olduklarını söyleyerek devam eden Karacan “Biz 50 tane taşeron firmasını fabrikaların dışına atmayı başardık. Dikkat edin çıkarmayı değil atmayı başardık. İş söylemle olmaz. İş düşündüğün siyasal yapı için konuşmakla olmaz. İnsanları siyasi düşüncelerinden dolayı dışlamak kolaydır. Fakat ben inandıklarımı yaptığım için onlardan öne çıkıyorum. Eğer siyasi düşüneceksek parti kurmamız lazım. Sivil toplum kuruluşlarında siyasi düşünceler olabilir. Ancak sendikada amaç hak kavramını korumaktır” dedi.

HER YAPTIĞIMIZ İŞ ŞEFFAF OLMUŞTUR

Sendika içinde veya dışındaki dedikoduların olabileceğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Karacan, “Bugüne kadar her şeyim şeffaf olmuştur. Yaptığımız tüm işleri bütün herkes bilmiştir. Toplu iş sözleşme görüşmelerimiz herkese açık olmuştur. Buradaki topluluk bizim her şeyimiz bilmektedir. Bugün burada konuşan konuşsun. Ama bugün değil yarın konuşana benim konuşmam çok sert olacaktır” dedi.

BENİM PATRONUM SİZLERSİNİZ

Karacan sözlerinin sonunda “ Benim hakkımda dedikodu yapan. Benim arkamdan konuşan yüzüme konuşmayan arkamdan fiskos yapan kişiler en adi namussuz ve şerefsizdir. Benim patronum sizlersiniz. Bana Goodyear’ın veya Pirelli’nin sahipleri gelip patronluk taslayamaz. Çünkü benim patronum sizlersiniz” şeklinde konuştu.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Kongrede son olarak konuşan Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi yeni Başkanı Yusuf Bayraktar “Genel Başkanımız hedeflerini başarmış bir insan. Bizde genel başkanımızın talimatları ile üzerimize düşeni yapacağız. Bize verilen görevi en iyi şekilde yapacağız. Biz bir aileyiz ve başkanımız da bizim aile büyüğümüzdür” ifadelerini kullandı.

YUSUF BAYRAKTAR YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Yusuf Bayraktar, Gökhan Atalay, Akın Giray, Remzi Gürgün, Bora Altay

DENETİM KURULU

İsa Fatih Korkmaz, Samet Soydabaş, Hilmi Şen

DİSİPLİN KURULU

Hasan Karacan, Aytaç Gürkan Eren, Mert Tayfun Teber

ETİKET :   lastik iş kocaeli abdullah karacan yusuf bayraktar