kocaeli , 27-05-2019

KYÖD’ten 71. yıl kokteyli

İlimizin seçkin organizasyonlarına ev sahipliği yapan sivil toplum kuruluşu KYÖD, 71’inci çalışma dönemine şık bir kokteyle ‘merhaba’ dedi

12:17:29 | 2018-10-02

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kentimizin önemli sivil toplum kuruluşları arasında başı çeken Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), 71’inci çalışma dönemine şık bir kokteyle ‘merhaba’ dedi. KYÖD’ün sosyal tesislerinde gerçekleşen kokteyle dernek başkanı Didem Turan ile yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Başkan Turan ve yönetimi, davetlileri kapıda karşılayarak örnek bir ev sahipliği sergiledi.

YOĞUN İLGİ

KYÖD’ün yeni dönem açılış programın; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, il yönetimi, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Füsun Yılmaz, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi, KYÖD’ün geçmiş dönem başkanları, iş dünyasından çok sayıda isim, avukatlar, siyasiler ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri katıldı.

GENÇLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Kokteyl programının açılışında konuşan KYÖD Başkanı Didem Turan, “KYÖD’ün 71’inci çalışma döneminde önem vereceğimiz ilk konu eğitim olacak. Ekonominin bu zor koşullarında bursiyer sayısı artırarak okuyan gençlere daha çok destek olacağız. Çağdaşlığın en önemli temeli olan gençlerimizin her alanda gelişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. Turan “KYÖD, her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok güzel sergiye ev sahipliği yapacak. Ortak kent kültürünün yeniden oluşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

KORO VE TANGO GÖSTERİSİ

KYÖD Başkanı Didem Turan’ın konuşmasının ardından kokteyl sona erdi ve yemeğe geçildi. Gecede ‘İç Ses Korosu’ seslendirdiği türkülerle davetlilerin kulaklarının pasını silerken, Tolga Alver ve Tuğçe Abidik’in tango gösterisi ise katılımcılardan büyük alkış aldı.

Emrah Toker, Gülşah Toker, Nuriye Yılmaz, Arzu Türkkal Enç, Nalan Örengül, Bahar Gültekin Candemir, Hakan Tanta, Filiz Arslantaş

 CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarıbay

Burcu Çetin, Berna Çetin, Songül Kaya

 

 
ETİKET :   Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği KYÖD KYÖD Başkanı Didem Turan

Tümü