kocaeli , 22-02-2020

Küçük Şeyler’de mezuniyet heyecanı

İlimizin başarılı anaokullarından Küçük Şeyler Anaokulu, 18 öğrencisini mezun etti

15:44:26 | 2019-06-15

HABER: EYLEM SELVİ ARI

 

 

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in kurucusu olduğu Küçük Şeyler Anaokulu Kocaeli’de mezuniyet sevinci yaşandı. Anaokulu müdürü Esra Ülçetin’in ev sahipliğinde Karakuzu Steak House’de gerçekleşen mezuniyet töreninde çocuklar kadar veliler de heyecanlıydı. 18 çocuğun anaokuluna veda ettiği törende, çocuklar şarkılar söyledi, dans etti.

 

BİZİ UNUTMAYIN

 

Öğrencilerini mezun etmenin gurunu yaşayan sınıf öğretmeni Yasemin Süslü, “Çocuklarımız bugün bu kadar mutluysa bu sadece benim değil sizlerin de sayesindedir. Çocukların eğitimi-öğretimi süresince bana verdiğiniz destek için velilerime teşekkür ediyorum ve bizi unutmayın diyorum” ifadeleriyle öğrencilerini uğurladı.

 

 

ŞARKI SÖYLEDİLER

 

Öğrencileriyle şarkılar söyledikten sonra sahneye velileri davet eden Yasemin öğretmen, veliler arasında düzenlediği yarışmalarla eğlenceli anların yaşanmasını sağladı. Çocuklar gibi eğlenen veliler, çocuklarının mutluluklarına eşlik ederken, anne-babalarının komik hallerini gören çocuklar ise çok güldü.

 

 

EŞİK ATLADILAR

Mezuniyet töreni eşik atlama töreni ile devam etti. Çocuklara diplomalarını vermeden önce bir konuşma yapan anaokulu müdürü Esra Ülçetin, “Üstün hocamız, kep töreni ya da diploma töreni ifadelerini hiç kullanmadı. O hayatın eşiklerden ibaret olduğunu söyler. Bu nedenle mezuniyet törenimizin adı ‘eşik atlama töreni’. İnsan doğarken, okula başlarken, mezun olurken, iş hayatına başlarken ve evlenirken bir eşik atlar. Çocuklarımız da şimdi mezun oluyorlar ve bir eşiği atlıyorlar. Hayatları boyunca başarılar ve mutluluklar diliyorum. Bizi unutmayın yeter” dedi.

Konuşmanın ardından çocuklar temsili bir kapıdan eşik atlayarak diplomalarını ve başarı plaketlerini öğretmenlerinin elinden aldı. Tören keyifli anlar eşliğinde son bulurken, veliler, çocuklarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

6 yıldır İzmit’te eğitim veren Küçük Şeyler Anaokulu, 140 öğrencisini mezun etmenin gururunu yaşıyor.

ETİKET :   küçük şeyler anaokulu esra ülçetin mezuniyet üstün dökmen anaokulu çocuk öğrenci anne baba veli izmit kocaeli