kocaeli , 25-08-2019

KOÜ Tıp'ta mezuniyet sevinci

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayan 200 yeni hekim Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde kep atma mutluluğunu yaşadı

17:28:19 | 2018-06-29

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. 18’inci dönem mezunlarını veren Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 200 öğrenci mezun olma sevinci yaşadı. Törene mezuniyet heyecanı yaşayan yeğeni Ayşenur Babaoğlu’nu yalnız bırakmayan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, KOÜ Rektörü Saddettin Hülagü, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Zafer Utkan ,Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  

 

KENDİNE GÜVENEN HEKİMLER OLARAK AYRILIYORUZ

Törende ilk olarak konuşan fakülte birincisi İpek İzgin, “6 yıl önce heyecanla başladığımız okulumuzdan bugün kendine güvenen hekimler olarak ayrılıyoruz. Kendimizden büyük fedakârlık yaparak bugünlere geldik. Bazı tıp fakültelerinde hocalarını göremeden stajlarını bitiren öğrencilere oranla donanımlı hocalarımızdan önemli eğitim ve tecrübe elde ettik. Bizlerin görevi hekimlik yapmaktır. Bu zorlu yolda, yolumuzu aydınlatan değerli hocalarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 6 yıl boyunca sevinci ve hüznü bir arada yaşadığım arkadaşlarıma ve aileme de teşekkür ediyorum” dedi.

 

İLK 15 FAKÜLTE İÇERİSİNDEYİZ

KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan “1999 Kocaeli Depreminin ardından bu yerleşkeyi hayata geçiren Prof. Baki Komsuoğlu’nu rahmetle anmak istiyorum. Bugün tıp fakültemiz ülkemiz tıp fakülteleri içinde 15 fakülte ve dünya’da ilk 1000 fakülte içerisindedir. Siz değerli velilerimizin bugün ki duygularınızın çok farklı olduğunu da biliyorum. Evlatlarınızla gurur duyabilirsiniz. Bizler kaliteli bir yaşam için yaşamımızdan feragat edebiliyoruz. Öğrencilerimize yalnızca bilimsel bilgiyi değil topluma karşı nasıl duyarlı olunması gerektiğini de öğretiyoruz. Bundan sonraki yaşamlarınızda hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

PARMAKLA GÖSTERİLİYORUZ

Utkan’ın ardından konuşan KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü ise  “Bugün mezun olan hekim arkadaşlarım kutlu bir mesleğin mensubu olarak ülkemizin dört bir yanında hizmet verecekler. Geçmişten günümüze tıp eğitiminden tutun uygulanan uygulamalara kadar büyük değişim ve gelişimler yaşadık. Değişmeyen tek şey doktor olmanın gurur ve zorluğudur. Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ile birlikte verdiğimiz büyük çabalarla Tıp Fakültemizi ülkemizde ve dünyada güzel bir noktaya taşıdık. Ülkemiz tıp alanında dünyada parmakla gösterilmektedir. Ben tüm öğrencilerimize hekimlik ve özel hayatlarında başarılar, mutluluklar diliyorum” dedi.

 

İNSAN BEDENİNİ BİR NESNE OLARAK GÖRMEYİN

Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Bir hekim ile hasta arasında ilişki gönlün ve muhabbetin dokuduğu bir ilişkidir. Siz değerli aileler ve burada mezuniyet heyecanı yaşayan hekimlerimizden şifa bulacak tüm hastalar için bugün özel bir gündür. Sevgili öğrencilerimize tavsiyem asli ve asil olan bu meslekte hiçbir zaman insanı bedenini tedavi edilecek bir nesne olarak görmeyin. Bir bütün içinde insan bedenin anlarsanız başlı başına bir felsefeyi ortaya koyabilirsiniz.  Tüm organların birbirlerine saygı gösterdiğini görürsünüz. İnsan bedenin anlayan dünyayı ve hayatı tam manası ile anlayabilir. Mezun öğrencilerden ilk üç öğrencinin kız olduğunu gördüm buda beni çok memnun etti. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

ETİKET :   kocaeli üniversitesi kocaeli üniversitesi tıp fakültesi ahmet davutoğlu zafer utkan sadettin hülagü