Koruma Temizlik’ten tüketici dostu ürünler

Koruma Temizlik Pazarlama Sorumlusu Cem Sözer, ürünlerde yapılan yeniliklerin odağında her zaman tüketici dostu olarak kullanım kolaylığı sağladıklarının altını çizdi

PAYLAŞ

Koruma Temizlik Pazarlama Sorumlusu Cem Sözer, ürünlerde yapılan yeniliklerin odağında her zaman tüketici dostu olarak kullanım kolaylığı sağladıklarının altını çizdi.

Koruma Temizlik, bir yandan ürün gamını genişletirken diğer yandan da ürünlerini yeniliyor. Koruma Temizlik A.Ş. olarak 2016 yılının başında alınan bir karar ile marka çalışmasına başladıklarını söyleyen Pazarlama Sorumlusu Cem Sözer, “Amacımız gelişen pazar ve değişen günümüz koşullarına göre kendimizi ve ürünlerimizi yenilemekti. Bu amaçla Koruma çatı markası altında ürünlerimizi bölümleyerek yeni baştan markalar ortaya koyduk. Hypo, Hyper Hypo, Hyper Active, Miss ve Soda Plus olarak 5 marka ile Koruma çatı markamızın altını doldurduk” dedi.

 

PRATİK ÇÖZÜM ODAKLI

Sözer,  “Marka çalışmalarının yanı sıra gelişen Pazar ve değişen günümüz koşullarını enine boyuna inceledik ve tüketici profilimizin değişmeye yüz tuttuğunu, hatta değiştiğini gördük. Bu değişimin başında tüketicilerin artık temizlik yapmaya daha az vakit ayırmak istediğini, çalışan kadın sayısının arttıkça temizlik olgusunun hızlı ve pratik çözüm odaklı bir hale geldiğini gördük. Bunun yanı sıra tüketicilerin alışkanlıklarının değişmesi, pazarlama planımızı yaparken yeni nesil iletişim odaklı olmamızı sağladı. Dijital çağın başlangıcında olduğumuz bu yıllarda; internet kullanımı, akıllı telefonlar, tabletler gibi iletişim araçlarının da sürekli ulaşılabilir olması tüketici alışkanlık ve davranışlarını değiştirmekte. En nihayetinde Pazarlama bir ürünün tüketiciye beğendirilmesi değil, tüketiciyi anlayarak ihtiyaçlarına cevap verebilmek değil mi?”

 

TÜKETİCİ DOSTU ÜRÜNLER

Ürünlerde yapılan yeniliklerin odağında her zaman tüketici dostu olarak kullanım kolaylığı sağladıklarının altını çizen Sözer, “Araştırma grupları ile yaptığımız çalışmalarda da isteğin ve ihtiyacın bu yönde olduğunu gördük. Bu nedenle ürünlerimize ithal sıçratmaz kapak, pompalı kolay kullanım, bol bol köpük sağlayan triger gibi yenilikler ekledik. Bu gibi yeniliklere ek olarak ambalajında önemli olduğunu unutmadık ve yeni nesil tasarımlar ile kullanıcıların beğenisi kazanan etiket ve taşıma-kullanma kolaylığı sağlayan ergonomik tasarımlı ambalajlar yaptık” şeklinde kon konuştu.

 

TÜKETİCİ İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÜRÜN!

Sözer sözlerinin devamında, “Bakıldığı zaman Koruma Temizlik A.Ş. ana markası olan Hypo’nun yanına eklediğimiz yeni markalarımız ile tüketicinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda ürünler geliştirdik ve doğru pazarlama kanallarını kullanarak ürünlerimizi iç piyasa ve dış piyasada tüketicilerin beğenisine sunduk. Şu ana kadar aldığımız geri bildirimler yaptıklarımızın doğru hamleler olduğunu göstermekte. 2017 yılı için hedeflenen, ürünlerin pazar paylarındaki artışın kolay bir şekilde edinileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın