kocaeli , 19-01-2020

Korkmaz: 'Kocaeli'nin markası olduk'

Kurulduğu ilk yılında Kocaeli'nin en prestijli okulu haline gelen Bilnet bir seneyi geride bıraktı

11:47:23 | 2019-04-26

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, eğitimde ilk yılın değerlendirmesini yaptı. Bilnet Okullarının Tepeköy yerleşkesinde basın mensuplarıyla buluşan Korkmaz’a, Kampus Müdürü Yasemin Demirkol ve müdür yardımcıları da eşlik etti.

16 YILLIK TECRÜBENİN ESERİ 

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, BİLNET’in kısa sürede popüler bir okul olmasının açıklarken “16 yıllık eğitim kurumlarımızla oluşturduğumuz bir güven vardı. Yaptığımız işler, kaliteli, öğrenci odaklı eğitim-öğretim çalışmaları ve beraberinde gelen başarılar halkımızın bize karşı teveccühünü sağladı. BİLNET’i kurarken bundan faydalandık. İzmit’in markası haline gelen Bilgi Köprüsü’nün avantajıyla, velilerimize yapmak istediklerimizi, hedeflerimizi anlatmak daha kolay oldu” dedi. 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Korkmaz konuşmasının devamında “Biz dürüst olduk, sözümüzü tuttuk. Her zaman olduğu gibi bu işe başlarken de hep dürüst olduk. Yapacağız dediğimiz her şeyi yaptık. Hem de geciktirmeden, tam zamanında. Çünkü biliyorduk ki, çocuklarımıza eğitim verirken önce bizler onlara iyi birer örnek olmalıydık. Kandırmadan, aldatmadan, haksızlık yapmadan, karalamadan. Sözümüzü tuttuk ve etrafımızdaki güven çemberini daha da büyüttük. Amacımız eğitim-öğretimde ilimizin başarı çıtasını daha da yukarı çekmektir.” ifadelerini kullandı.

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz 

 

SADECE AKADEMİK EĞİTİM VERMİYORUZ

Korkmaz, Bilnet’te sadece akademik eğitim verilmediğinin altını çizerek “Akademik eğitimin yanı sıra yanı sıra, spor, sanat ve bilimde öğrencilerimizin ülke çapındaki yarışmalarda, festivallerde, fuarlarda boy göstermesi de son derece önemli. Uluslararası ELT Konferansına, ulusal satranç turnuvasına ev sahipliği yaptık. Binlerce öğrencinin katıldığı bursluluk sınavları gerçekleştirdik. Futsal ve basketbol okul takımları kurduk. Satranç, yüzme ve sürat pateni gibi bireysel sporlarda dereceler elde ettik” şeklinde konuştu.

 

HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLAR

Önemli isimleri ağırladıklarını belirten Ali Korkmaz “İlber Ortaylı başta olmak üzere, Nebil Özgentürk, Yekta Kopan, Sedat Örsel, Yalvaç Ural, Aydın Sigalı, Sabahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile Şaban Kızıldağ gibi isimleri bu kısa süre içinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bir araya getirdik. Öğrencilerimizin bugüne kadar ekranlardan tanıdığı bu önemli isimlere ulaşabilir olması eminiz onların kariyer planlamalarına da katkı sağlayacak, hayal güçlerini genişletecektir. Çünkü biliyoruz ki, her şey hayal etmekle başlar. Ben öğretmenliğe ilk adımımı attığımda bugünleri düşlemiştim. Şimdi daha iyisini yapmak için daha çok enerji ve motivasyonla yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, basın mensuplarına teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

YAZILIMINI ÖĞRENCİLER YAPTI

Bilnet okullarının kurucusu Ali Korkmaz'ın konuşmasının ardından bilişim sınıfı öğrencileri yazılımını kendileri ürettiği robotların tanıtımını yaptı. Tüm üretim, yazılım, parça birleştirme süreçlerindeii kendilerinin bulunduğunu belirten öğrenciler projelerini daha da geliştireceklerini belirtti.

 

 

BİLNET'İN KOROSUNDAN EŞSİZ ŞARKILAR

Bilnet Okulu'nun ortaokul öğrencilerinden oluşan koro ekibi, koro şefi Cumhur Koç'un yönetimi ve piyano eşliğinde şarkı söyledi.

 

 

BİLNET HAKKINDA

Bin 400 öğrenci kapasiteli olup ilimizin ilk özel fen lisesini de bünyesinde barındıran, akademik eğitimin yanında sanat ve spor dallarında da öğrencilere imkanlar tanıyan 58 derslikli BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi'nde laboratuvarlar, kütüphane, görsel sanatlar ve müzik olmak üzere 30 farklı aktivite, 400 kişilik konferans salonu, yüzme havuzu ile 4 farklı spor salonu bulunmakta.

 

ATATÜRK İLKE İNKİLAPLARINA BAĞLI

Ana kucağından yüksek öğretim basamağına kadar geçen süreçte çağın eğitim stratejileri, teknoloji ve yöntemlerini kullanarak geleceğe yön verebilen evrensel düşünebilen ilgi yetenek ve hedeflerine uygun Atatürk ilke inkılaplarına bağlı mutlu ve üretken bireyler olarak yetiştirme vizyonuna sahiptir. 

ULUSAL VE ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

BİLNET Kocaeli öğrencileri ulusal ve uluslararası yapılan yarışma ve etkinliklerde yer alarak başarılara imza atıyor. İşte, akademik alanda, sanatta, teknolojide ve sporda kazanımlar: Akademik alanda; Uluslararası düzeyde uygulanan URFODU ve KANGURU sınavlarının yanında MATBEG, GEKMO, FENBEG gibi ulusal sınavlarda öğrenciler önemli başarılara imza atmıştır. 

SANATTA DA İDDİALI

Sanatta; İstanbul Özel Pera Güzel Sanatlar Akademisi tarafından organize edilen 3.Pera İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivaline, BİLNET okulları 25 kişilik ortaokul korosuyla katılmıştır. Elemeleri geçerek koroda sahne almaya hak kazanmıştır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere yer alan otuz dört korodan biri olarak seslendirdikleri şarkılar ve okullarını temsil etmeleri büyük beğeni ile karşılanmıştır. Koro, mayıs ayında İstanbul’da düzenlenecek SANSEV festivaline de katılacaktır. 

BİR ÇOK YARIŞMAYA KATILDI

Teknolojide, BİLNET Kocaeli, bilişim, kodlama ve robotik alanlarında da öğrencilerinin ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer almalarını sağlamıştır. FIRST LEGO LİG ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Robot Yarışmasına katılarak öğrencilerinin farkındalıklarının artmasını sağlamıştır.

Sporda; Satranç, masa tenisi, Futsal, Yüzme, Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği Sürat pateni yarışlarında il ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır. BİLNET öğrencileri okullarını gururlandırmıştır. 

İLK YILINDA

2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyetine başlayan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Kurumları, ilimizde ciddi bir öğrenci ve veli beklentisi ile karşılanmış, ilk yılında 500’ü geçen öğrenci sayısı ve 85 öğretmeni ile birlikte Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi ile başarılara imza atmıştır. 

BU KENTİN ÇOCUKLARINA

Kocaeli’nin yerel dinamikleri ile Türkiye’nin ulusal markası olan BİLFEN Şirketler Grubu’nun bir üyesi olan BİLNET Okullarının tecrübelerini birleştiren BİLNET Kocaeli, bu kentin çocuklarına hak ettikleri en iyi eğitim sistemini sunmayı amaç edinmiştir.

OLUMLU GERİ BİLDİRİM

Güçlü eğitimci kadrosu ile öğrencilerinin akademik, sosyal, kültürel gelişimlerini başarıyla üstelenmiştir. Öğrenci ve velilerden gelen olumlu geri bildirimler 2019-2020 öğretim yılına yönelik yeni kayıtların da yoğunluğunu sağlamaktadır. 

UYGUN ÖĞRETMEN ADAYLARI

Amaç, doğru sistemde uygun öğrenci ile uygun öğretmeni bir araya getirmektir. Okula öğrenci ve öğretmen kabul süreci de bu amacı gütmektedir. Okula kayıt yaptırmak isteyen her öğrenciye, okula kabul sınavının uygulanmasının yanında, okulda görev alacak her öğretmen adayına da alan sınavı, mülakat ve kişilik test çalışmaları yapılır.  Uygun öğretmen adayları okul sürecine bu şekilde dahil edilir. 

YABANCI DİL

Yabancı dile verilen önem okul öncesi çağdan kendini göstermeye başlar. BİLNET okullarında içerik odaklı eğitim modeli benimsenir. Öğrencilerin okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini kullanıp, bir bütün olarak yabancı dile hakim olmaları hedeflenir. Uluslararası ölçütlerde kabul gören sınavlarla da öğrencilerin yeterlilikleri değerlendirilmektedir.
ETİKET :   BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz BİLNET BİLNET Okulları Kocaeli

Tümü