kocaeli , 02-07-2020

Körfezli öğrencilerden Mehmetçik'e atkı

Körfez İGSAŞ Ortaokulu öğrencilerinin “Sevgi Yumağı “ projesi kapsamında ördüğü atkılar Mehmetçiğe ulaştı

13:51:11 | 2019-01-07

Körfez ilçesi İGSAŞ Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Sevgi Yumağı isimli projeleri ile Türkiye’ye örnek oldular. Minik öğrencilerin ellerinde ilmek ilmek örülen atkılar ve boyunluklar okul öğrencilerinin üzerine ve içine işledikleri sevgi ile Hakkâri sınır karakollarına gönderildi

SINIRDA ASKERLER TEŞEKKÜR ETTİ

İGSAŞ Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin bu projesi Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği ve katkılarıyla hızla büyüdü. Proje kapsamında öğrenciler tarafından yapılan atkı ve boyunluklar Hakkâri sınır karakollarına gönderildi. Kargo ile gönderilen atkılar dün itibari ile Mehmetçiğe ulaştı. Atkıları boyunlarına takan Mehmetçikler çekildikleri fotoğrafları öğrencilere göndererek teşekkür ettiler.

ÇOK SAYIDA YARDIM DA BULUNDULAR

İGSAŞ Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin bu projesi Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği ve katkılarıyla İzmit Huzurevi’ne, Derince İshakçılar Köyü İlkokulu’na, Derince Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne, Körfez ilçesindeki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine ve Kastamonu Karaş Köyü Ortaokulu’na ziyarette bulunup; el emeği, göz nuru ve kalp işi örgülerini minik elleri ile sahiplerine teslim etmişlerdi.
ETİKET :   Körfez ilçesi İGSAŞ Ortaokulu sevgi yumağı Mehmetçik atkı

Tümü