Kocaeli’ye AMATEM açılacak

PAYLAŞ

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ilimize yapılması planlanan AMATEM ile ilgili detaylar konuşuldu

 

2017/23 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ve Bağımlılıkla Mücadele Kurullarının Çalışma Usul ve Esasları yazısına istinaden, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu (BMİKK) ve İl Teknik Çalışma Grupları, İl Davranışsal Bağımlılıklar Grupları oluşturuldu ve çalışmalar başladı. Kurul toplantılarının organizasyonu ve sekretaryası ise ilimizde Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize ediliyor.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda Kocaeli Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’in konuşmaları ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi’nin sunumlarıyla devam etti.

Toplantıda uyuşturucuyla mücadele kapsamında inşa edilecek olan AMATEM ile ilgili bilgilerde veren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, ilimizde AMATEM açılması çalışmaların devam ettiğini ifade ederek “Binanın Kocaeli Üniversitesi kampüsünde yapılmasına karar verilerek çalışmalarda son aşamaya gelindi. Binayı Sağlık Bakanlığı yapacak. İşletmeyi ise Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı yapacak. Arazi tahsis işlemleri bitti. Şu anda üniversiteyle protokol imzalama aşamasına geldik. Proje ihalesine çıkacağız” diye konuştu.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kurul üyesi diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilen toplantı, kurul üyelerinin değerlendirme ve görüş bildirimleri, bağımlılıklar ve mücadele konularında yürütülen çalışmaların planlanmasıyla son buldu.

Bir Cevap Yazın