kocaeli , 15-08-2020

Kocaelispor Kulübü gözleri Dünyagöz’e emanet

Kocaelispor kulübünün 25 futbolcusu ve teknik heyetinin göz muayeneleri, Dünyagöz İzmit’in uzman hekimleri Prof. Dr. Orhan Elibol, Op. Dr. Caner Karadenizli ve Op. Dr. Erkan Ekşioğlu tarafından gerçekleştirildi

10:37:48 | 2019-12-14

Dünyagöz İzmit’in uzman hekimleri, Kocaelispor kulübünün 25 futbolcusu ve teknik heyetinin göz muayenelerini yaptı. Sporcuların göz sağlığı konusunda bilgilendirme yapan değerli doktorlar, futbol gibi temasın yoğun olduğu sporlarda, travmaya bağlı göz problemlerinin oluşması sıklıkla karşılaşılan bir durum olduğunu açıkladılar.

 

YARALANMALAR FUTBOLDA GÖRÜLÜR

Kocaelispor kulübü için gerçekleştirilen muayenelerin ardından açıklamada bulunan doktorlar, “Futbol, temasın sık olduğu ve gözlerde travmaya bağlı yaralanmaların oluşabileceği bir spor. Ufak dahi olsa, travmalar sebebiyle oluşan olumsuz etkiler, gözün farklı bölgelerinde ciddi problemler oluşmasına yol açabiliyor. Gözün en dış yüzeyinden, arka tabakalarına kadar pek çok bölümünde bu sebeple ciddi görme kayıplarına varabilecek sorunların oluşması mümkün. Bu bağlamda bugün, Kocaelispor kulübünün 25 futbolcusu ve teknik heyetinin göz muayenelerini gerçekleştirdik. Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, spora, futbola ve futbolculara verdiğimiz desteği sürdürmeye devam edeceğiz. Bundan sonra Kocaelispor kulübü futbolcularının attıkları her golde, bir katkımız bulunacağı için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

SPORCULAR İÇİN GÖZ SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Kocaelispor kulübü teknik direktörü Selahaddin Dinçel, “Biz, her yıl başarıların peşinden koşan iddialı bir takımız. Her sporda olduğu gibi futbolda da sporcularımızın göz sağlığı büyük önem taşıyor. Dünyagöz İzmit’in desteğiyle gerçekleştirilen muayeneler sayesinde, oyuncularımızın durumlarını öğrenme şansı yakaladık. Gerçekleştirilen bu organizasyon için değerli doktorlarımız ve şube müdürümüz Sayın Sevim Aydın’a imzalı Kocaelispor kulübü formalarımızdan hediye ederek teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKET :   Kocaelispor kulüp 25 futbolcu teknik heyet göz muayeneleri Dünyagöz İzmit uzman hekimler muayene tedavi kocaeli

Tümü