kocaeli , 22-05-2019

Kocaelispor’a ben talip olacağım!

Kocaelispor’un Bank Asya Ligi’nde top koşturduğu dönemde, iki yıl boyunca kulüp doktorluğunu üstlenen Gürbey Kahveci, alanında başarıya doymuyor.

14:19:42 | 2016-07-04

Kocaelispor’dan sonra uzun süre Galatasaray A Takımı’nın hekim kadrosunda görev yapan Kahveci, yeni sezonda yoluna Çaykur Rizespor ile devam etme kararı aldı.

Halen ilimizde ikamet eden başarılı doktor, Kocaelipor Kulübü ve taraftarıyla olan gönül bağının hiçbir zaman kopmadığını söylüyor ve ekliyor:

“Kocaelispor layık olduğu yere geldiği zaman, kulüp doktorluğu için talip olan ilk isim ben olacağım.”

 

Röportaj: Zeynep AKAR

 

gur

 

Gürbey Kahveci’yi kısaca tanıyalım...

1983 yılında İzmir’de doğdum. Astsubay bir baba ve ev hanımı bir annenin iki oğlundan biriyim. 10 yaşıma kadar İzmir’de yaşadıktan sonra Ankara’ya yerleştik. Eğitim hayatım başkentte geçti ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun oldum.

 

Futbolla ne zaman tanıştınız?

Babam, aynı zamanda futbol hakemi, akabinde gözlemci olduğu için hayatımın içinde hep futbol oldu. 6 yaşındayken futbol oynamaya başladım ve öğrencilik yılları boyunca da devam ettim. Hatta, Harp Okulları Turnuvası’nda Gülhane’yi ilk defa şampiyon yapan takımda yer aldım.

 

Hocam, isminizin de ilginç bir hikayesi var, bildiğim kadarıyla...

Rahmetli amcam, adımı Kocaelisporlu sol bek Bülent Gürbey’den esinlenerek ‘Gürbey’ koymuş. Yani benim Kocaeli ile bağlantım, doğduğumda başlamış. Daha sonra kendisiyle tanışma imkanı da buldum, aramızdaki ağabey-kardeş ilişkisi hala devam eder.

 

AİLE ORTAMI BULDUM


gurbeytakim 

 

Peki, yolunuz Kocaeli’ye nasıl düştü?

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden havacı olarak mezun oldum ve 2008 yılında  tayin kurasında da Körfez Hava Radar Mevzi Komutanlığı’na atandım. Silahlı Kuvvetler’de göreve başladıktan sonra, İzmit Özel Konak Hastanesi’nde ve Özel Körfez Marmara Hastanesi’nde yarı zamanlı olarak acil servis hekimliği yaptım.

 

Konunun Kocaelispor’a nasıl geleceğini merakla bekliyorum...

Özel Marmara’da çalışırken, Körfez Belediyespor’un takım doktorluğuna başlamıştım. Kocaelispor Süper Lig’deyken, bir gün hastaneye dönemin Kocaelispor menajeri Cengiz Sert ve malzemeci Hakan Bey geldi, tanıştık. Kocaelispor ile ilk bağlantım böyle oldu. Daha sonra, takımın Bank Asya Ligi’nde top koşturduğu 2010 yılının ikinci yarısında, Kocaelispor’da çalışmaya başladım.

 

Kaç yıl çalıştınız?

Kocaelispor’un en sıkıntılı dönemlerinde her şeyi birlikte paylaştık ve orada bir aile ortamı buldum. 2 yıl kadar Kocaelispor’da görev yaptıktan sonra, takımın kapanacağı söylenince ayrıldım ve Körfez FK’ya geçtim. Ancak, proje ilerlemeyince, 6 ay sonra kulüp doktorluğunu bıraktım. Kocaelispor ile olan manevi bağım hala devam eder.

 

DENİZLİ İLE SIKI ÇALIŞTIK

Bu süreçte ne yaptınız?

Bu süreçte Kocaeli’de birkaç fabrikada işyeri hekimliği yapmaya başladım. Medical Park Gebze ve yine Gebze’deki Yüzyıl Hastanesi’nde hekimlik yapmaya devam ettim.

 

Ve sonra Galatasaray maceranız başladı, değil mi?

Evet... Galatasaray A Takımı sorumlu doktoru Yener İnce ile tanışınca, Galatasaray takım doktorluğuna başladım. Sırasıyla Mancini, Prandelli, Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Orhan Atik ve Jan Olde Riekerink hocalarla birlikte çalıştım. Galatasaray’da 3 Türkiye Kupası, 1 Süper Kupa, bir de lig şampiyonluğu yaşadıktan sonra, İzmitli Hikmet Karaman hocanın çalıştırdığı Çaykur Rizespor’la anlaştım. Önümüzdeki sezondan itibaren kendi ekibimi kurup, bu takımda göreve başlayacağım.

 

Bu saydığınız hocalardan, en beğendiğiniz hangisiydi?

Hepsinin özellikleri farklıydı. Mancini çok kibar ve karizmatik bir hocaydı. Aynı şekilde Prandelli de öyle... Hamza Hoca ile daha samimiydik, bir aile ortamı yaşadık. Mustafa Denizli Hoca ise daha sıkıntılı bir dönemde gelmişti ve çok tecrübeli bir hocaydı. Onunla biraz daha sıkı ve sert çalıştık. Saygı ve sevgi çerçevesinde görev yaptık ama baskısını hep hissettik.

 

ant

 

GÖREVE TALİP OLACAĞIM

Kocaelispor ile olan bağınız devam ediyor mu?

Elbette... Kocaelipor’un gönlümdeki yeri her zaman ayrıdır. İçinde bulunduğu sıkıntılı dönemi atlattıktan sonra, takımın layık olduğu yere geleceğinden eminim. Hala mümkün olduğu her zaman maçlara gelir, gelemediğimde de mutlaka telefonla bilgi alırım. Kocaelispor hak ettiği yere döner dönmez, takım doktorluğu görevine ilk talip olacak kişi benim.

 

Kocaelispor’da görev yapan doktorlar çok fazla ön plana çıkmaz ama siz taraftarla da çok yakın bir ilişki içerisindeydiniz...

Özgür Taşkıran ve Hodri Meydan’la her zaman çok güzel bir iletişimim oldu. Onlar beni sevdi, sahiplendi, destek oldu; ben de onların her türlü sağlık sorununda yanlarında olmaya çalıştım. Hodri Meydan grubuyla da, Kocaelispor’un oyuncuları ve personeliyle de hala sık sık görüşüyoruz.

 

Sizin Kocaeli’de faaliyet gösteren bir işyeriniz var, değil mi?

Evet, Analitik OSGB adında, firmalara iş güvenliği ve hekimlik hizmeti veren bir firmam var. Ben Rize’ye gittikten sonra da ekibim, buradaki işlere devam edecek.

 

Hocam, kariyer hedefiniz nedir?

Tabii ki Milli Takım’ın sağlık kadrosunda yer almak... Bir de Fatih Terim ile birlikte çalışmayı çok isterim. Yakın vadedeki hedefim ise Çaykur Rizespor ile şampiyonluğu yaşamak. Önemli olan güçlü yerde olmak değil, bir aile ortamında zor hedefe ulaşmak.

 

tak

 

İLK GÖRÜŞTE AŞIK OLDU!

Biraz da özel hayattan bahsedelim mi? Bildiğim kadarıyla evlisiniz...

Evliyim ve 5,5 yaşında Karen adında bir kızım var. Eşim Bahar, TED Koleji’nde müzik öğretmeni, kızım da aynı okula devam ediyor. Harikalar Sahili’ndeki Zirve Park sitesinde oturuyoruz.

 

Nasıl tanıştınız?

Eşim Samsunlu ama Ankara’da yaşıyordu... Bir ortak arkadaşımızın yanında tesadüfen karşılaştık ve Bahar bana ilk görüşte aşık oldu. Ben de onun büyük aşkına kayıtsız kalamadım, 2 yıl sonra evlendik.

 

aile

 

Hocam, yazarım ama bunları...

Yazın, yazın... Bahar Hanım, mavi gözlerime ilk görüşte vuruldu. Ben o zamanlar Brad Pitt’in Türkiye şubesi gibiydim zaten... Çok yakışıklıydım.

 

İlk karşılaştığımda, Bahar Hanım’dan bu sözlerin teyidini alacağım, haberiniz olsun...

Ben Rize’ye gittikten sonra eşim ve kızım Kocaeli’de yaşamaya devam edecek, görüştüğünüzde kendisine sorabilirsiniz.

 

Size bu kadar aşık olan kadına, evde yardımcı oluyorsunuzdur, herhalde...

Çok iyi yemek pişiririm. Fırında kaya levreği, kuru fasulye, çiğ köfte ve irmik helvasında iddialıyım.

 

Gürbey Hoca’nın tercihleri...

  • Balık: Hereke Halit balık

 

  • Köfte: Köfteci Niyazi ve 95 Evler Sapağı’ndaki seyyar Bayram Amca

 

  • Kebap: Dergah, Kızılkaya

 

  • Lahmacun: Narin

 

  • Tatlı: Tatlıcı Güven’in sütlü Nuriye’si ve Midpoint’in tatlıları

 

  • Kahvaltılık: 60 Evler’de Dilara Kahvaltılık

 

  • İzmit’in simidi mi İzmir’in gevreği mi: İzmit’in simidiyle İzmir’in tulum peyniri

 

  • Berber: Berber Ali – Körfez

 

  • Spor: Yüzme ve Karen ile birlikte bisiklet

 

  • Hayali: İzmit merkeze kömürde sandviç dükkanı ve boyozcu açmak 

selçuk
ETİKET :   Gürbey Kahveci Kocaelispor

Tümü