kocaeli , 25-06-2019

Kocaeli Yıldızları’nda hedef Türkiye şampiyonluğu

Kocaeli’nde jimnastiğin kurucusu olan Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Jimnastik Kulübü 2011 yılından beri yaz-kış demeden yapmış olduğu çalışmalarla hem ilimizde hem de ülkemizde başarılara imza atmaya devam ediyor

13:48:32 | 2018-05-28

İlimize farklı bir spor anlayışı kazandırarak sporun temeli olan jimnastik branşını kitlelere yayma çalışmalarına devam eden jimnastik kulübümüz gözünü adeta milli takımlara ve uluslararası başarılara dikmiş durumda.

İlimizin başarılı gençlerinden kulübün kurucu Başkanı ve antrenörü Tolga Havuç’un önderliğinde geniş bir kadro ile çalışmalarına aralıksız devam eden kulüp,  artistik jimnastik bayan takımları, aerobik jimnastik takımları, branşların alt yapı takımları, genel jimnastik takımları ve bale okullarından sonra 2 yıl önce kurulan artistik jimnastik erkek takımları da Türkiye Şampiyonasında boy göstermeye hazırlanıyor. Olimpiyat yıldızlarımız 3 Haziran pazar günü kulüpler arası Türkiye şampiyonasında 6 farklı olimpik alette (yer, atlama masası, halka, kuplu beygir, barfiks, paralel)  Ankara’da ilimizi temsil ederek ter dökecek.

2 yıl önce Kulüp Başkanı Tolga Havuç’un gerçekleştirmiş olduğu proje kapsamında oluşturulan antrenör ve sporcu kadrolarıyla Kocaeli’nde erkek jimnastiğinin temelleri atıldı.

Proje dâhilinde eski milli jimnastikçi ve antrenör Ersin Şafak ile birlikte başarılı antrenörler Hayrettin Şen ve Erdal Gürdal’ın Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü’nün kadrolarına katılmasıyla güçlü bir ekip oluşturuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan genç Başkan ve antrenör Tolga Havuç: ‘İlimiz sporunda jimnastiğin kurucusu, lokomotifi ve geleceği olan kulübümüz 8. yılında 80 yarışmacı sporcu ve geniş bir kadrosu ile çalışmalarımıza devam ediyor. Şahsım ve emektar yol arkadaşlarım gece gündüz çalışıyor ve ekip ruhu içerisinde takım oyunu oynamayı çok seviyoruz. 8 yıl önce en büyük hayalim erkek artistik jimnastik takımı kurmaktı. Büyük bir hayalimi daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum. 3 farklı etaptan oluşacak Türkiye şampiyonalarının ilk etabında kulüp olarak tam kadro Ankara’da olacağız ve ilk yılımızda Türkiye şampiyonu olacağız. Sporcularımıza ve ekip arkadaşlarıma başarılar diliyor, bize güvenerek her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ediyorum’ dedi.

 
ETİKET :   Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Jimnastik Kulübü jimnastik türkiye şampiyonası tolga havuç

Tümü