kocaeli , 16-07-2020

Kocaeli Marmara Koleji Ata’yı özlemle andı

Kocaeli Marmara Koleji, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde özlemle andı

12:13:27 | 2019-11-11

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Kocaeli Marmara Koleji’nde anma programı düzenlendi. Kocaeli Marmara Koleji öğrencilerinin katkısıyla gerçekleştirilen anma programında, Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılık, sevgi, minnet ve özlem duyguları tüm yoğunluğuyla yaşandı.

 

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, ortaokul ve Anadolu lisesi müdürü Bengisu Yurdakul’un sunumuyla devam etti. Öğrenciler, Atamıza olan hasretini birbirinden güzel dizelerle ifade ederek bir oratoryo gösterisi yaptı.

 

ÖZLEMLE ANDILAR

Daha sonra izleyicilere, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla hazırlanan ve Atamıza olan duyguların dile getirildiği ‘Atatürk’ü Karşınızda Görseydiniz O’na Ne Söylemek İsterdiniz?’ başlıklı video izletildi. Kocaeli Marmara Koleji’nde Ata’ya duyulan özlemin tesiri derinden yaşatıldı.

ETİKET :   marmara koleji 10 kasım anma atatürk mustafa kemal atatürk lise ilkokul ortaokul kocaeli