Kocaeli Fikir 1. yaşını kutladı

Kocaeli'de özgün ve özgür habercilik, doğru ve tarafsız haber sloganıyla yola çıkan Kocaeli Fikir ve Yasa Medya geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlamıştı. Bir yılını dolduran Kocaeli Fikir, dün akşam muhteşem bir organizasyonla birinci yılını kutladı. Çadır Kandıra Sofrası'nda düzenlenen iftar yemeğine çok sayıda kişi katıldı

11:49:23 | 2018-06-09

ÇOK SAYIDA KATILIMCI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, il başkanı Cengiz Sarıbay, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, MHP Kocaeli Milletvekili adayı Alperen Şakacı, SP milletvekili adayı Sedat Doğu Uslu, Reyhan Şengün, Nihat Yıldız, CHP milletvekili adayları Anıl Acurman, Ebru Küçükaydın, İYİ Parti milletvekili adayları Alper Bircanoğlu, Ayşegül Babacan, siyasi partilerin yöneticileri katıldı.

Yaklaşık 350 kişinin katıldığı iftara ayrıca KOTO Başkanı Necmi Bulut, BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, sendika ve oda başkanlarının yanı sıra STK temsilcileri, dernek başkaları, iş adamları, sanayiciler ile çok sayıda davetli katıldı.

Tüm konuklarını kapıda karşılayan Kocaeli Fikir ve Yasa Medya imtiyaz sahibi Yakup Üstün, herkesle tek tek ilgilendi. Ezanın okunmasıyla birlikte tüm konuklar nezih bir ortamda sohbet ederek oruçlarını açtı. Abdullah Yıldırım'ın sunuculuğunu üstlendiği gece, yemek duasının yapılmasıyla sürdü. Kocaeli Fikir ve Yasa Medya'nın bir yılını anlattığı sinevizyon herkes tarafından memnuniyetle karşılandı.

KOCAELİ KOCAELİ FİKİR’E SAHİP ÇIKTI

Kocaeli Fikir ve Yasa Medya'nın imtiyaz sahibi Yakup Üstün, " Kentin tüm dinamikleri şu an burada. Bu mutlu günümüzde gelen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kocaeli Fikir, geçen sene bu zamanlarda bir fikirden çıktı. Bu fikir, özgür basının, gazeteciliğin, gazetelerin sadece mesleğini yaptığı bir kurum olmasını istedik. Bunun için de paraya ihtiyacı olmayan bir kurum nasıl olur diye düşündük ve yanına bir işletme kurduk Yasa Medya adı altında. Yasa Medya'yı çalıştırmaya başladık ve Kocaeli Fikir büyümeye başladı. Kocaeli Fikir kentin nabzını tutmaya, sosyal sorumluluk projeleri yapmaya başladı ve halkın sıkıntılarına çözüm olma yolunda sorunları gerekli merciilere iletmeye başladı. Kocaeli de Kocaeli Fikir'e sahip çıktı ve şu an buradaki fotoğraf bu sahip çıkmanın en reel görüntüsü. Ramazan mutluluktur; paylaşmaktır. Bu mutluluğu sizlerle paylaşıyoruz ve bu sayede de büyütüyoruz. Daha nice senelere" açıklamasında bulundu. 

KENTE GÜZEL İŞLER YAPTINIZ

CHP Kocaeli mevcut milletvekili ve aynı zamanda Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, " Öncelikle böylesi güzel ve onurlu bir akşamda hep bir arada olmak ve böylesi güzel soflarının etrafında sizlerle olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Hayırlı iftarlar ve hayırlı Ramazan’lar diliyorum. Ramazan ayı dayanışmanın, birlikte olmanın, birlik ve beraberliğin ete kemiğe büründüğü önemli aylardan birisidir. Bu akşam da sevgili Fikir ailesinin medya alanında önemli işler başarmış ve inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de daha da önemli işler başaracak bu ailenin dayanışma gününde bizler de bu dayanışma gününe destek vermek için bir araya geldik. Öncelikle Fatma Kaplan Hürriyet olarak sonrasında bir siyasetçi olarak başarılar diliyorum yolunuz açık olsun. Kente güzel işler yaptığınızı zaten biliyoruz yapacağınıza da gönülden inanıyorum” dedi.

HEDEFİMİZ 20 KİŞİ OLMAK

Kocaeli Fikir Genel Yayın Yönetmeni Zeynep Yalçın Aksan,” Katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gazeteci olarak mikrofonun hep ön tarafında duruyordum bu sefer arkasında olunca insan ister istemez kendisini birazcık kötü hissediyor. Eğer bir hata yaparsam affınıza sığınıyorum. Kocaeli Fikir 7 Temmuz 2017’de yayın hayatına başladı ancak bunun temelleri bir ay öncesinden atıldı ve biz bugün kutlamak istedik. Hem Ramazan ayı bereketi hem de içinde bulunduğumuz dönem itibariyle kaynaşmanın daha çok birbirimize iyi geleceğini düşündük ve böyle bir etkinlik organize ettik. Üç kişi ile başlayan bu yolda şu anda 11 kişi olarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl hedefimiz de 20 kişi olmak. Kocaeli Fikir sadece sizin gördüğünüz haberleri okuduğunuz bir site değil; Kocaeli’nin nabzını tutan ve Kocaeli’de gündem yaratan bir gazete. Tek amacımız da bu. Tarafsız ve özgür olmaya çalışıyoruz. Zaten böyle olmasaydık bu kadar kısa süre içinde bu noktaya gelemezdik. Hedeflerimiz çok büyük, hayallerimizin de sınırı yok. Bizi takipte kalın, habersiz kalmayın. Allah’a emanet olun” açıklamasında bulundu.

Konuşmanın ardından gecenin anısına protokol üyeleri ile birlikte havai fişek eşliğinde pasta kesildi.

ETİKET :   kocaeli fikir iftar ramazan Zeynep Yalçın Aksan