kocaeli , 09-07-2020

Kocaeli Atlı Spor Kulübü’nden yeni başarılar

Kocaeli Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşen 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Anadolu Ligi 7. Ayak Engel Atlama Yarışması başladı. Yarışların ilk gününde Kocaeli Atlı Spor Kulübü, başarılarıyla adından söz ettirdi

17:03:28 | 2019-07-13

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Kocaeli’de biniciliği öğretmek ve sevdirmek amacıyla kurulan Kocaeli Atlı Spor Kulübü; İstanbul, Bursa, Sakarya illerinden gelen başarılı binicileri ağırladı. 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Anadolu Ligi 7. Ayak Engel Atlama Yarışması’nda 40 at ve 35 binici hünerlerini göstermek üzere Kocaeli Fuar alanında yerlerini aldı. Yarışlara ailelerin ve antrenörlerin desteği de büyüktü.

 

YARIŞMADA DOSTLUK VARDI

Toplamda 14 engelden oluşan yarışmada biniciler ustaca yarıştı. 20, 40, 50 ve 80 santimetrelik parkurlarda yarışan biniciler, heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu. İlk olarak Kocaeli Atlı Spor Kulübü binicileri kendi arlarında rekabetli ama dostane şekilde yarıştı. Geçtiğimiz gün gerçekleşen bir kaza sonucu atını kaybeden pony binicisi Zeynep Çizer yarışmaya katılamazken, birinciliği hak kazanan Büşra Kızılca adlı binici kupasını arkadaşına armağan etti. Bu durum diğer tüm yarışmacılar örnek olurken, duygusal anlar yaşandı.

Kocaeli Atlı Spor Kulübü; 5 birincilik alırken, elde edilen  ikincilik ve  üçüncülüklerle de yarışmaya damgasını vurdu. Kulüp sporcuları Ezgi Duru Eren, Beril Kılıç, Büşra Kızılca, Beyza Nur Kaya katıldıkları 2 yarışmada birinci olarak kupanın sahibi oldu.

 

Diğer şehirlerden gelen ve 80 cm’lik parkurda yarışan misafir binicilerden Alisa Parlaka birinci olurken, Beliz Turgan ikinci, Ayşe Nazlı Özdede üçüncü ve Zeynep Duru Yılgın da dördüncü olarak kupa almaya hak kazandı.

 

 
ETİKET :   kocaeli atlı spor kulübü yarışma biniciler dostluk at spor kocaeli

Tümü